Świeca, róża, żałoba

i

Autor: Myriams-Fotos / CC0 / pixabay.com

Trójka rodzeństwa ze Szczecina przeżyła STRASZLIWĄ tragedię. W ciągu kilku dni stracili oboje rodziców

Dla trójki rodzeństwa ze Szczecina była to niewyobrażalna tragedia. W ciągu zaledwie kilku dni stracili swoich najbliższych. Najpierw po ciężkiej chorobie odeszła ich mama, krótko później zmarł ich tata. Poza ogromną stratą ukochanych rodziców, pojawiły się również problemy prawne i finansowe. Dzieci pozostają obecnie pod opieką babci i cioci. Z inicjatywą wsparcia wyszła również dyrekcja szkoły, do której uczęszcza dwójka najmłodszych dzieci.

Mama trójki rodzeństwa zmarła tuż przed świętami, w Wielką Sobotę, po długotrwałej chorobie. Zaledwie kilka dni później, z tęsknoty za ukochaną żoną zmarł ojciec dzieci. Dla trójki rodzeństwa była to ogromna tragedia. 8-letnia Julia, 12-letni Oskar i 18-letni Remigiusz pozostają obecnie pod opieką babci i cioci.

- Dzieci były do ostatniej chwili przy mamie - mówi Sylwia Gierczak, siostra zmarłej. - Jej ostatnim życzeniem było, by zaopiekować się dziećmi, żeby pozostały pod opieką rodziny. One chcą zostać z babcią, z którą są bardzo zżyte. Złożyliśmy już dokumenty do sądu. Sprawa jest w toku.

Zobacz też: Stargard: Tragiczny finał kłótni. Śmiertelnie pobił pasierba drewnianą pałką

Sylwia Gierczak, ciocia osieroconych dzieci

i

Autor: Domin Sylwia Gierczak, ciocia osieroconych dzieci

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami integracyjnymi, do której uczęszcza dwójka najmłodszych dzieci, w porozumieniu z Radą Rodziców zorganizowała zbiórkę na rzecz osieroconego rodzeństwa. Na stronie internetowej placówki pojawił się wpis z apelem o wsparcie zbiórki i przekazywanie datków. Chęć pomocy zadeklarowało już wielu rodziców, zwłaszcza tych, którzy znali Julię i Oscara.

- Po ustanowieniu przez sąd opiekuna prawnego, zebrane pieniądze zostaną natychmiast mu przekazane - mówi dyrektorka szkoły Joanna Połeć-Trusiuk.

Szkoła zadeklarowała także wsparcie psychologiczne dla rodzeństwa.

Wszelkie formy wsparcia są dla babci i cioci trójki dzieci bardzo istotne, gdyż w obliczu tragedii, pragną zapewnić im jak najwięcej normalności.

Wpłat można dokonywać na konto Rady Rodziców SP 63: 73 1020 4795 0000 9802 0288 9004, z dopiskiem „dla Julii i Oskara”.

Groby ojca i matki Krzysztofa Krawczyka. Cmentarz Doły w Łodzi. Niezapomniani