Historia z happy endem

Rico błąkał się po ulicach Szczecina. Młodym owczarkiem zaopiekowały się policjantki

2022-11-08 11:10

Błąkał się po ulicach szczecińskiego Pogodna. Pięciomiesięczny owczarek niemiecki pojawił się m.in. w okolicach komisariatu, na co uwagę zwróciły pracujące w nim policjantki, które zaopiekowały się szczeniakiem. Rozpoczęły się również poszukiwania właściciela, któremu młody pies najprawdopodobniej zaginął podczas spaceru.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Funkcjonariuszki z komisariatu na Pogodnie zauważyły szczeniaka błąkającego się w pobliżu parkingu. Młodziutki owczarek niemiecki nie wyglądał na bezdomnego. Był zadbany, jednak sprawiał wrażenie zagubionego. Prawdopodobnie szukał drogi do swojego domu.

Policjantki zaopiekowały się szczeniakiem. Nakarmiły i napoiły psiaka. W sieci pojawiło się również zdjęcie owczarka z informacją o poszukiwaniach opiekuna. Funkcjonariuszki zabrały również psa do gabinetu weterynaryjnego, by sprawdzić czy pies ma czip, który umożliwi odnalezienie jego właściciela. Skontaktowały się również ze schroniskiem, gdzie pracownik potwierdził, że chwilę wcześniej otrzymał zgłoszenie o zaginięciu pięciomiesięcznego owczarka niemieckiego.

Okazało się, że chodzi o tego samego psa. Jeszcze w tym samym dniu do komisariatu przyjechała właścicielka, uradowana faktem odnalezienia swojego pupila. Kobieta podziękowała policjantkom za pomoc i opiekę, a Rico po dniu pełnym przygód mógł szczęśliwie wrócić do swojego domu.

Ile wiesz o psach? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Psy pocą się poprzez
Ile wiesz o psach? Sprawdź się! [QUIZ]
Wąskim chodnikiem prosto w słup! Drogowy absurd na szczecińskim Niebuszewie