QUIZ. Znasz lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2022? Same streszczenia nie wystarczą, by uzbierać maksa. Sprawdź się!

2022-05-18 15:00
egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: SHUTTERSTOCK Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego będzie sprawdzał m.in. znajomość lektur obowiązkowych. Niektórzy uczniowie zamiast czytać lektury, wybierają streszczenia. Czasami jednak to nie wystarczy. Na egzaminie ósmoklasisty 2022 mogą się pojawić pytania, które wymagają szczegółowej znajomości lektur obowiązkowych. Zobacz, jak sobie z nimi poradzisz. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz treść lektur!

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego już we wtorek, 24 maja. Nie ma więc dużo czasu na zrobienie powtórki materiału, ale w ramach przygotowań proponujemy zabawę w postaci quizu. Składa się on z dziesięciu pytań dotyczących listy lektur obowiązkowych dla ósmoklasistów. Oczywiście w zabawie mogą wziąć udział nie tylko oni, ale wszyscy, którzy mają ochotę sprawdzić swoją znajomość szkolnych lektur. Jak dobrze pamiętacie "Latarnika" Henryka Sienkiewicza, "Zemstę" Aleksandra Fredry, czy "Małego Księcia" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego? To świetna okazja do odświeżenia wiedzy o książkach, które zna każdy ósmoklasista.

Przeczytaj koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022: przecieki. "Kamienie na szaniec", "Opowieść wigilijna", cierpienie i patriotyzm. Przecieki z tego źródła już raz się sprawdziły!

QUIZ. Każdy ósmoklasista zna te lektury, a Ty? Powtórka przed egzaminem ósmoklasisty

Pytanie 1 z 10
Kto napisał "Opowieść wigilijną"?

Egzamin ósmoklasisty 2022: arkusz CKE i odpowiedzi

Arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty 2022 oraz odpowiedzi opublikujemy na naszej stronie po zakończeniu egzaminu. W ramach przygotowań do egzaminu ósmoklasisty, warto sprawdzać swoją wiedzę nie tylko w quizach, ale także przeglądać arkusze CKE z poprzednich lat. Dzięki temu można poznać typy zadań i dowiedzieć się, czego będzie można się spodziewać na egzaminie ósmoklasisty w 2022 roku. W naszej galerii poniżej znajduje się przykładowy arkusz CKE z egzaminu ósmoklasisty z polskiego. Przejrzyj go i oceń, czy poradziłbyś sobie z takimi zadaniami!

Czytaj także: Egzamin ósmoklasisty 2022. Lektury obowiązkowe na egzamin z polskiego. To ósmoklasista musi znać! [LEKTURY OBOWIĄZKOWE 2022 LISTA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE