Matura 2022 lektury obowiązkowe

i

Autor: Karolina Grabowska / Pexels Sprawdź, czy znasz lektury obowiązkowe, by zdać maturę 2022 z języka polskiego!

QUIZ z lektur obowiązkowych. Wystarczy jeden błąd i matura 2022 z polskiego oblana! Sprawdź, czy zdasz polski na podstawie

2022-04-26 23:35

Znajomość lektur obowiązkowych to podstawa, by zdać maturę 2022 z języka polskiego. Jeden błąd wynikający z nieznajomości lektur z gwiazdką może być potraktowany jako kardynalny i doprowadzić do wyzerowania pracy, a co za tym idzie - oblania matury 2022. Dlatego tak ważne jest, by maturzyści znali lektury obowiązkowe, ich fabułę i bohaterów. Chcesz się przekonać, czy zdasz maturę 2022 z polskiego? Sprawdź się w naszym quizie z wiedzy o lekturach.

To już ostatnia prosta przed maturą 2022! Maturzystom zostało zaledwie kilka dni na naukę i uporządkowanie swojej wiedzy. Dlatego przygotowaliśmy specjalny quiz z wiedzy o lekturach z gwiazdką, by każdy mógł się przekonać, co jeszcze powinien powtórzyć przed egzaminem z polskiego. Pytania dotyczą między innymi "Pana Tadeusza", "Ferdydurke", "Lalki", czy "Dziadów". Powodzenia!

Czy znasz lektury obowiązkowe? Sprawdź, czy zdasz maturę 2022 z polskiego!

Odpowiedz na pytania w naszym quizie poniżej i sprawdź, jak dobrze znasz lektury obowiązkowe na maturę 2022 z języka polskiego. Lepiej nie popełnij błędu! Błąd wynikający z nieznajomości treści lektury z gwiazdką może być uznany za błąd kardynalny. Wówczas praca zostanie wyzerowana, a matura z polskiego - oblana.

Zdasz maturę z polskiego? Sprawdź, czy znasz lektury obowiązkowe

Pytanie 1 z 13
Hrabia z "Pana Tadeusza" należał do rodu:

Matura 2022 z polskiego. Sprawdź, czy zdasz!

Sprawdź swoją wiedzę przed maturą 2022 z polskiego w naszych innych quizach. Odpowiedz na pytania i zobacz, czego jeszcze nie umiesz i co powinieneś powtórzyć do matury. Zostało niewiele czasu: matura 2022 z polskiego już 4 maja!

Szybka powtórka z lektur i epok literackich - posłuchaj podcastów ze streszczeniami i opracowaniami lektur.

Listen to "Dziady cz. III - Adam Mickiewicz - streszczenie i opracowanie lektury, bohaterowie" on Spreaker.