Dyktando ortograficzne nastolatek

i

Autor: Alexandra_Koch / Pixabay Dwunastolatek poradzi sobie z tym dyktandem. A ty? Sprawdź się w naszym quizie!

QUIZ. Sobotnie dyktando ortograficzne. Dwunastolatek uzbierałby maksa, a Ty?

2021-06-18 20:38

Jak tam twoja znajomość ortografii? Myślisz, że jesteś mistrzem? Rozwiąż nasze dyktando na poziomie szkoły podstawowej i sprawdź, czy poradzisz sobie tak dobrze jak dwunastolatek. Pytania dotyczą pisowni wyrazów z ż, rz, ch, h, ó, u oraz ii, ji, ą, ę, om, on. Jeśli nie uzbierasz przynajmniej 8/10, to będzie wstyd...

Wielu Polaków ma problemy z ortografią i niechętnie się do tego przyznaje. Łatwo to jednak zauważyć, na przykład czytając różne komentarze w mediach społecznościowych. Myślisz, że jesteś dobry z ortografii? Spróbuj swoich sił w wyzwaniu na poziomie szkoły podstawowej! Przygotowaliśmy dyktando ortograficzne, z jakim bez problemu radzą sobie dwunastoletni uczniowie. W naszym quizie sprawdzisz swoją znajomość pisowni trudnych wyrazów z u, ó, rz, ż, ch, h, a także ą, om, on, ii oraz ji. Uzbierasz maksa? Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

QUIZ z ortografii - co to takiego?

Quiz to popularny rodzaj zabawy, który wymaga wysilenia szarych komórek. Ta forma rozrywki intelektualnej polega na wyborze poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie z kilku wariantów odpowiedzi. Quizy z ortografii opierają się na znajomości zasad poprawnej pisowni. Trzeba w nich wskazać, który zapis jest poprawny, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu ortografii. Należy pamiętać, że quizy często bywają podchwytliwe - nie mogą być za łatwe, aby zabawa była udana. Wynik uzyskany w quizie może być powodem do dumy, albo może motywować do poszerzania swojej wiedzy w danym temacie i dalszej nauki.

Spróbuj swoich sił również w innych naszych dyktandach ortograficznych: