dyktando

i

Autor: SHUTTERSTOCK QUIZ. Sobotnia ortografia. Słowa, które były zmorą na dyktandach. Nie zawiedź swojej pani od polskiego!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Słowa, które były zmorą na dyktandach. Nie zawiedź swojej pani od polskiego!

2022-03-12 5:00

QUIZ. Sobotnia ortografia z se.pl czas zacząć! Wiadomo, że jak sobota, to tylko quiz ortograficzny z "Super Expressem". Tym razem przygotowaliśmy coś specjalnego. Słowa, które były zmorą na dyktandach w szkole. Niektórym się nawet śniły! Inni przepisywali je wielokrotnie w zeszytach, poprawiając dyktanda, jeszcze inni uczyli się na pamięć, jak napisać je poprawnie. Dobrze się domyślacie: łatwo nie będzie. Ale kto zdobędzie komplet punktów, ten satysfakcję ma gwarantowaną!

Wyjątki w pisowni "rz", "ż", "u, "ó", "ch" i "h", wielka i mała litera... Pamiętacie to z lekcji języka polskiego w szkole podstawowej? Jeśli mieliście piątki i szóstki z dyktand, nie macie czego się obawiać. Ale jeśli zdarzały się wam ortograficzne wpadki, miejcie się na baczności! To jak? Gotowi? Quiz. Sobotnia ortografia czas start! Pamiętajcie, żeby dobrze przeczytać pytania i odpowiedzi. Przygotowaliśmy kilka pułapek, więc uważajcie podczas rozwiązywania naszego quizu! Zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Sprawdźcie, czy słowa, które były zmorą na dyktandach, nadal są dla was trudne do napisania. Powodzenia i udanej zabawy podczas "quizu sobotnia ortografia"!

Quiz. Sobotnia ortografia. Słowa, które były zmorą na dyktandach

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:

ZOBACZ NASZ HIT!: QUIZ. Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy autora, ty zgadujesz tytuł! 12 punktów to minimum

POLECAMY TAKŻE: QUIZ. Sobotnia ortografia. Nawet dzieci potrafią to poprawnie napisać. Nie zdobyć 10/12 to obciach!

ROZWIĄŻ RÓWNIEŻ: QUIZ. Jak dobrze znasz powieści kryminalne? Prawdziwy fan musi zdobyć min. 10 na 12 punktów!

ZOBACZ TEŻ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Nie zawiedź swojej pani od polskiego!

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany