Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS/ZDJĘCIE POGLĄDOWE Matura 2022: fizyka rozszerzona. Maturzyści są w szoku! "Ja pier***, co to było?"

QUIZ przed maturą 2022 z historii. Sprawdź, czy zdasz! To jeden z najtrudniejszych egzaminów. Więcej niż 5/10 to już sukces!

2022-05-15 15:02

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym to prawdziwe wyzwanie dl maturzystów. Historia należy do najtrudniejszych egzaminów: wymaga od maturzystów długich przygotowań. Zakres materiału na maturę 2022 z historii na poziomie rozszerzonym jest bardzo obszerny, uczniowie muszą zapamiętać wiele ważnych dat i wydarzeń, rozpoznawać przywódców, znać przebiegi wojen i ich konsekwencje. Zobacz, jakie pytania pojawiają się na maturze z historii rozszerzonej i sprawdź w naszym quizie, czy zdasz ten trudny egzamin!

Matura 2022 z historii na poziomie rozszerzonym zdaniem wielu uczniów jest jednym z najtrudniejszych egzaminów. Historia rozszerzona wymaga nie tylko dużej wiedzy z szerokiego zakresu materiału, ale także analitycznego myślenia i interpretacji materiałów źródłowych. Maturzyści muszą też napisać wypracowanie na jeden z pięciu tematów podanych w arkuszu CKE. Jeśli jesteś ciekawy, czy zdasz maturę 2022 z historii, rozwiąż nasz quiz. Znajdziesz w nim prawdziwe zadania z arkuszy CKE z poprzednich lat. Uzbierasz 30% punktów? 5/10 będzie już świetnym wynikiem!

Sprawdź, czy zdasz maturę z historii na poziomie rozszerzonym. To jeden z najtrudniejszych egzaminów!

Pytanie 1 z 10
Który z polityków został I sekretarzem KC PZPR wskutek wydarzeń z grudnia 1970 roku?

Matura 2022 z historii: arkusz CKE i odpowiedzi

Arkusze CKE z matury 2022 z historii na poziomie rozszerzonym oraz odpowiedzi opublikujemy na naszej stronie po zakończeniu egzaminu. W ramach przygotowań do matury z historii, warto sprawdzać swoją wiedzę nie tylko w quizach maturalnych, ale także przeglądać arkusze CKE z poprzednich lat. Dzięki temu można poznać typy zadań maturalnych i dowiedzieć się, czego będzie można się spodziewać na maturze z historii w 2022 roku. W naszej galerii poniżej znajduje się przykładowy arkusz CKE z matury z historii. Przejrzyj go i oceń, czy poradziłbyś sobie z takimi zadaniami na swojej maturze.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany