QUIZ. Polacy też mieli swoich królów. Ile o nich wiesz? Korona na głowie za 8/10> Potrzebne mi jest zdjęcie dowolnego króla Polski.

i

Autor: Shutterstock; Marek BAZAK/East News QUIZ. Polacy też mieli swoich królów. Ile o nich wiesz? Korona na głowie za 8/10> Potrzebne mi jest zdjęcie dowolnego króla Polski.

Królewski quiz

QUIZ. Polacy też mieli swoich królów. Ile o nich wiesz? Korona na głowie za 8/10

2022-09-18 5:00

Witajcie w naszym quizie. Tym razem sprawdzimy Waszą wiedzę historyczną. Będziemy pytać o królów Polski. Jedni z nich budowali potęgę państwa, a inni doprowadzili Polskę na skraj upadku. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do dumy, zaś zdobycie kompletu oznacza, że historia Polski nie ma przed Wami żadnych tajemnic. Do dzieła!

Tym razem przygotowaliśmy dla Was quiz historyczny. Sprawdzi on wiedzę o królach Polski. Kto rozróżnia dynastie, ma świetną pamięć do dat i miał piątkę z historii w szkole, bez problemu poradzicie sobie z naszym testem. Każdy miłośnik historii Polski bez problemu poradzi sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej wiedzy o królach Polski, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom, uzupełnicie braki. Do dzieła!

QUIZ o królach Polski. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Polacy też mieli swoich królów. Ile o nich wiesz? Korona na głowie za 8/10

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od królowej. Wskaż prawdziwą informację o Jadwidze Andegaweńskiej
Awantura w Sejmie! Kaczyński: Wiedziałem, że to jest agentura Putina!
Nasi Partnerzy polecają