Serial Kiepscy

i

Autor: AKPA "Świat według Kiepskich".

QUIZ. "Kiepscy" bawią Polaków od 23 lat. Każdy bohater ma swoje powiedzonko. Pamiętasz je?

2022-03-20 5:30

Świat według Kiepskich" to jeden z najbardziej uwielbianych polskich sitcomów. Przygody Ferdka Kiepskiego i jego rodziny oraz sąsiadów widzowie śledzą już 23 lata. 16 marca 1999 r. widzowie pierwszy raz zobaczyli Ferdka, Waldusia czy Paździocha. Przez ten czas powstało prawie 600 odcinków! O ogromnej popularności serialu niech świadczy fakt, że teksty używane przez bohaterów weszły na stałe do mowy potocznej. Znacie najsłynniejsze cytaty ze "Świata według Kiepskich"? Jeśli tak to sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie!

Pierwszy odcinek serialu "Świat według Kiepskich" miał swoją premierę 16 marca 1999 roku. Niedawno minęły dokładnie 23 lata od tamtego wydarzenia. Przez ten czas sitcom nie znudził się, o czym świadczą wyniki oglądalności. W szczytowym momencie popularności przygody rodziny Kiepskich oraz ich sąsiadów oglądało kilka milionów ludzi. Ostatnie sezony wciąż przyciągają setki tysięcy odbiorców. Fani "Kiepskich" tak bardzo zżyli się z granymi przez aktorów postaciami, że ciężko było im się pogodzić ze śmiercią serialowego Arnolda Boczka (Dariusz Gnatowski) oraz Mariana Paździocha (Ryszard Kotys). Kluczem do sukcesu sitcomu był komediowy talent aktorów, charyzmatyczne postaci oraz... powiedzonka, które weszły na stałe do języka potocznego. Memy z cytatami pojawiają się w internecie bardzo często. O to zapytamy Was w naszym quizie poświęconym "Kiepskim"!

Cytaty z "Kiepskich". Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Jeśli jesteś fanem serialu "Świat według Kiepskich", musisz mieć 10/10! Powodzenia!

QUIZ. "Kiepscy" bawią Polaków od 23 lat. Każdy bohater ma swoje powiedzonko. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. "W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem". Czyje to słowa?
Groby aktorów "Świat według Kiepskich"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany