Mapa świata

i

Autor: Pixabay QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Prawda czy fałsz? Pytania z mapy całego świata.

Sprawdź się!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Prawda czy fałsz? Bijemy brawo za 12/15

2022-12-08 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem wybraliśmy formę prawda/fałsz. My podajemy informację, a Waszym zadaniem będzie odgadnąć, czy jest ona prawdziwa lub fałszywa. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do dumy, zaś zdobycie kompletu oznacza, że każdego dnia budzicie z widokiem mapy świata przed oczami. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Prawda czy fałsz? Sprawdź się!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem postawiliśmy na dobrze znaną formułę prawda/fałsz. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła! Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z piętnastu pytań. Każde z nich zawiera dwie odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Prawda czy fałsz? Bijemy brawo za 12/15

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Góra Kościuszki to najwyższy szczyt Australii?
Włodzimierz Czarzasty: "Okazało się, że Kaczyński nie lubi Patriotów, a jeździ po Polsce i opowiada zupełnie co innego" [Sedno Sprawy]
Nasi Partnerzy polecają