Mapa świata

i

Autor: Pixabay Quiz. Czwartkowy test z geografii. Sprawdzamy wiedzę o językach urzędowych na świecie.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Języki urzędowe na świecie. 10/15 budzi uznanie!

2021-09-16 6:30

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem będziecie mogli przekonać się, ile wiecie o językach urzędowych. Czy wiecie, w jakim języku porozumiewają się mieszkańcy poszczególnych państw? Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie powyżej dziesięciu "oczek" sugeruje, że o geografii wiecie niemal wszystko. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie języków urzędowych na świecie. Potraficie rozpoznać, jaki język urzędowy obowiązuje w danym kraju? Wymaga to nie tylko wiedzy z zakresu geografii, ale także historii. Jeśli w szkole byliście prymusami z tych przedmiotów, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom, poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Języki urzędowe świata. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z piętnastu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

PRZECZYTAJ TAKŻE: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W jakim państwie leży to miasto? Już 10/20 powodem do dumy!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Języki urzędowe na świecie. 10/15 to świetny wynik!

Pytanie 1 z 15
Jaki jest język urzędowy w Bangladeszu?
Skuteczne metody nauki języka obcego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany