Ameryka Południowa

i

Autor: Pixabay Quiz. Czwartkowy test z geografii. Sprawdzamy wiedzę o Ameryce Południowej.

QUIZ. Ameryka niejedno ma imię! Czwartkowy test z geografii o Ameryce Południowej

2022-02-17 6:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem sprawdzimy, czy mapa Ameryki Południowej nie ma przed wami żadnych tajemnic. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że każdego dnia budzicie z widokiem mapy świata przed oczami. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie Ameryki Południowej. Sprawdzimy Waszą wiedzę o największych miastach, krajach i charakterystycznych punktach na mapie tego kontynentu. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wiesz gdzie leżą te góry, rzeki, jeziora? Tylko dla mistrzów

Quiz geograficzny o Ameryce Południowej. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Ameryka niejedno na imię! Czwartkowy test z geografii o Ameryce Południowej

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile niedpoległych państw jest w Ameryce Południowej?
Amerykanie drwią z koronawirusa? Sandra Kubicka o życiu w USA w czasie pandemii
Nasi Partnerzy polecają