Pseudografficiarz złapany na gorącym uczynku w Szczecinie. 16-latek niszczył oznakowanie na trasie kolejowej

i

Autor: sik-life / CC0 / pixabay.com, gk Pseudografficiarz złapany na gorącym uczynku w Szczecinie. 16-latek niszczył oznakowanie na trasie kolejowej

Odpowie za niszczenie mienia

Pseudografficiarz złapany na gorącym uczynku w Szczecinie. 16-latek niszczył oznakowanie na trasie kolejowej

2022-12-21 7:30

16-letni wandal wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, gdy niszczył oznakowanie na częściowo zamkniętej trasie między stacjami Szczecin Główny i Szczecin Turzyn. Pseudografficiarz odpowie za niszczenie mienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusze SOK otrzymali zgłoszenie dotyczące osoby postronnej na trasie Szczecin Główny - Szczecin Turzyn, która dokonuje dewastacji oznakowania, malując je farbą w sprayu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zatrzymali 16-latka, który miał przy sobie plecak, w którym znajdowało się 12 puszek z farbą. Poza tym chłopak miał na sobie rękawiczki robocze ubrudzone farbą, co zdecydowanie wskazywało, że to on jest sprawcą. Przed przyjazdem patrolu zdążył zamalować dwie tarcze ostrzegawcze "Stój" (D1).

16-letni wandal został przekazany policjantom, którzy przeprowadzili z nim dalsze czynności. Chłopak będzie odpowiadał za niszczenie mienia.

Sonda
Czy kary dla pseudografficiarzy powinny być bardziej dotkliwe?
Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Postępy nie napawają optymizmem