Warto pomagać!

Przywieźli odzież, opał i jedzenie. Strażnicy miejscy ze Szczecina wspierają bezdomnych w trudnym czasie

2022-12-02 16:00

Osoby w kryzysie bezdomności, które żyją w Szczecinie i pozostają poza schroniskami nie pozostaną bez pomocy w okresie zimy. Pomagają im m.in. organizacje pozarządowe, prywatne osoby, a także strażnicy miejscy. W piątek, 2 grudnia funkcjonariusze odwiedzili mężczyznę, który znalazł lokum przy ul. Ostrowskiej.

Z uwagi na panujące warunki pogodowe związane z obniżeniem temperatury, szczecińska straż miejska rozpoczęła kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. W miarę możliwości funkcjonariusze starają się dotrzeć i pomóc osobom, które najbardziej takiej pomocy potrzebują. Znając od lat miejsca przebywania bezdomnych nie tylko kontrolują ich miejsca bytowania, ale i przywożą najpotrzebniejsze rzeczy.

- Dzisiaj strażnicy miejscy z Oddziału Północ odwiedzili znanego im od lat bezdomnego, który koczuje w nieocieplonym budynku bez szyb przy ul. Ostrowskiej w Szczecinie - mówi st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Własnym sumptem, ze składek od strażników został zakupiony i przekazany brykiet drzewny do ogrzewania pieca tzw. kozy oraz najbardziej przydatne artykuły spożywcze.

Bezdomny mężczyzna otrzymał również ciepłą odzież, kołdry, płyty do zaślepienia okien, termos na herbatę i zupę.

- Zaskoczenie, oraz wdzięczność wyrażająca się w postawie obdarowanego utwierdza funkcjonariuszy w słuszności takich działań i motywuje do dalszego niesienia pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta, którzy wybrali życie poza schroniskiem - dodaje Joanna Wojtach.

W Szczecinie żyje obecnie kilkaset osób w kryzysie bezdomności.

Sonda
Czy pomagasz potrzebującym proszącym o wsparcie na ulicy?
Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany