Warto pomagać!

Przywieźli odzież, opał i jedzenie. Strażnicy miejscy ze Szczecina wspierają bezdomnych w trudnym czasie

2022-12-02 16:00

Osoby w kryzysie bezdomności, które żyją w Szczecinie i pozostają poza schroniskami nie pozostaną bez pomocy w okresie zimy. Pomagają im m.in. organizacje pozarządowe, prywatne osoby, a także strażnicy miejscy. W piątek, 2 grudnia funkcjonariusze odwiedzili mężczyznę, który znalazł lokum przy ul. Ostrowskiej.

Z uwagi na panujące warunki pogodowe związane z obniżeniem temperatury, szczecińska straż miejska rozpoczęła kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. W miarę możliwości funkcjonariusze starają się dotrzeć i pomóc osobom, które najbardziej takiej pomocy potrzebują. Znając od lat miejsca przebywania bezdomnych nie tylko kontrolują ich miejsca bytowania, ale i przywożą najpotrzebniejsze rzeczy.

- Dzisiaj strażnicy miejscy z Oddziału Północ odwiedzili znanego im od lat bezdomnego, który koczuje w nieocieplonym budynku bez szyb przy ul. Ostrowskiej w Szczecinie - mówi st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Własnym sumptem, ze składek od strażników został zakupiony i przekazany brykiet drzewny do ogrzewania pieca tzw. kozy oraz najbardziej przydatne artykuły spożywcze.

Bezdomny mężczyzna otrzymał również ciepłą odzież, kołdry, płyty do zaślepienia okien, termos na herbatę i zupę.

- Zaskoczenie, oraz wdzięczność wyrażająca się w postawie obdarowanego utwierdza funkcjonariuszy w słuszności takich działań i motywuje do dalszego niesienia pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta, którzy wybrali życie poza schroniskiem - dodaje Joanna Wojtach.

W Szczecinie żyje obecnie kilkaset osób w kryzysie bezdomności.

Sonda
Czy pomagasz potrzebującym proszącym o wsparcie na ulicy?
Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają