Przebudowa Szczecińskiego Domu Sportu. Miasto stara się o miliony

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Przebudowa Szczecińskiego Domu Sportu. Miasto stara się o miliony

Przebudowa Szczecińskiego Domu Sportu. Miasto stara się o miliony

2022-03-03 8:42

Przebudowa, a dokładniej odbudowa starej części Szczecińskiego Domu Sportu, w którym doszło do katastrofy budowlanej, zależy przede wszystkim od tego czy inwestycja uzyska dofinansowanie. Miasto planuje nie tylko budowę nowego basenu, ale także hali sportowej. W grę wchodzi 65 milionów złotych. Wniosek w tej sprawie został już złożony.

Przypomnijmy, 1 listopada 2021 roku, zawaliła się część ściany 25-metrowego basenu SDS. Obiekt został wyłączony z użytku. Miasto zdecydowało, że budynek zostanie zbudowany niemal od podstaw. Podobny los czeka wysłużoną halę sportową, która nie spełnia wymaganych norm. Inwestycja ma być realizowana głównie w oparciu o fundusze z Programu Inwestycji Strategicznych.

- Zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym na basenie znajdzie się 8 torów o długości 25 metrów, a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn - tłumaczy Dariusz Sadowski z urzędu miasta. - Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca, a obok boiska powstają trybuny o pojemności ok. 1,5 tysiąca miejsc. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj też: Otwierają Floating Arenę. Ale nie wszyscy będą zadowoleni

Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę 88,8 mln zł. Miasto nie dysponuje taką sumą, dlatego Szczecin aplikuje o maksymalne dostępne dofinansowanie, czyli 65 mln zł.

Kiedy planowana jest przebudowa Szczecińskiego Domu Sportu? Jak tłumaczy Dariusz Sadowski, harmonogram poszczególnych etapów prac, czyli ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy, budowa i odbiór inwestycji, są uzależnione od decyzji rządu.

Czytaj też: To było twarde lądowanie! Łabędź pomylił kałużę z rzeką. Na pomoc ruszyli szczecińscy strażnicy miejscy

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w szczecińskich budynkach użyteczności publicznej?
Co dalej z "małym" basenem Szczecińskiego Domu Sportu?