Protest rolników

Protest rolników sparaliżował całą Polskę. Setki ciągników i ogromne utrudnienia na drogach [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2024-02-09 16:01

W piątek, 9 lutego, w całej Polsce odbyły się protesty rolników. Rolnicy blokując drogi kolejny raz chcieli zwrócić uwagę na problem spadku opłacalności produkcji, a także sprzeciwiają się napływowi towarów z Ukrainy i wprowadzeniu Zielonego Ładu. Informacje dotyczące protestu na bieżąco w naszej relacji na żywo. Najnowsze doniesienia z protestu rolników w Polsce 09.02.2024 w SE.pl.

Protesty rolników w Europie

Protesty rolników odbywają się w wielu krajach Europy, m.in. w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, Grecji, Portugalii, na Łotwie, w Czechach i Bułgarii. W ubiegłym tygodniu m.in. niemieccy rolnicy zablokowali drogi przy granicy z Polską, a w Brukseli pojawiło się ponad tysiąc maszyn rolniczych, które zablokowały ruch. Rolnicy protestują m.in. przeciwko niektórym przepisom Europejskiego Zielonego Ładu, czyli pakietu inicjatyw politycznych mających na celu skierowanie Unii Europejskiej na drogę transformacji ekologicznej i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, a także niekontrolowanemu napływowi produktów rolnych z Ukrainy.

Protest rolników w Polsce 09.02.2024 - relacja na żywo

W tym artykule przekazujemy bieżące informacje dotyczące protestu rolników w Polsce 09.02.2024 r. Śledźcie relację na żywo na SE.pl!

Protest rolników w Nowym Sączu