Protest rolników

i

Autor: Chand / CC0 / pexels.com Protest rolników

Utrudnienia w regionie

Protest rolników na Pomorzu Zachodnim. Blisko 30 blokad i potężne utrudnienia

2024-02-09 8:31

W piątek, 9 lutego, w całej Polsce odbędą się protesty rolników. Manifestacje i blokady odbędą się w ponad 250 miejscach w Polsce. Na Pomorzu Zachodnim zgłoszono ok. 30 miejsc, gdzie rolnicy będą blokować ruch. Są to zarówno drogi krajowe i wojewódzkie, ale także drogi ekspresowe.

Ogólnopolski protest rolników zaplanowano na 9 lutego 2024 r. Manifestacje i blokady odbędą się w ponad 250 miejscach na terenie całego kraju.Rolnicy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem spadku opłacalności produkcji, a także sprzeciwić się napływowi towarów z Ukrainy i wprowadzeniu Zielonego Ładu.

Na drogach Pomorza Zachodniego planowanych jest około 30 blokad, które mogą spowodować potężne utrudnienia dla kierowców. Zablokowana będzie m.in. krajowa "dziesiątka" między miejscowością Krąpiel a Wapnicą. Duże problemy z przejazdem może spowodować blokada ważnego skrzyżowania dwóch uczęszczanych dróg: DK20 i DW142. W godz. 10:00-15:00 nie będzie możliwy m.in. przejazd między Stargardem, Chociwlem i Węgorzynem. Na DK31 utrudnień można spodziewać się w rejonie Gryfina, Widuchowej i Boleszkowic. W okolicach Przybiernowa i Myśliborza może zostać zablokowana droga ekspresowa S3, a w rejonie Płotów - droga S6.

Podczas piątkowego protestu rolnicy nie planują wjazdu do Szczecina. Utrudnień można jednak spodziewać się w Koszalinie.

QUIZ: Czy nadajesz się do życia na wsi?

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieje kogut?
Protest rolników na Podkarpaciu