Program Społecznik 2021

i

Autor: mat. prasowe

Program Społecznik 2021: Złóż wniosek i zyskaj dofinansowanie swojego pomysłu!

2021-03-19 16:06

Masz ciekawy pomysł na zmiany w swoim otoczeniu, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie społeczności, w której żyjesz? Program Społecznik to szansa, aby go zrealizować. Wystarczy, że złożysz wniosek, a może się okazać, że otrzymasz na realizację swojej inicjatywy 4, a może nawet 10 tysięcy złotych! Do rozpoczęcia naboru wniosków pozostało już kilka tygodni. 1 kwietnia rozpocznie się kolejna edycja Programu Społecznik. Wykorzystaj szansę na zdobycie wsparcia na realizację swojego pomysłu, który przysłuży się mieszkańcom Pomorza Zachodniego. Dowiedz się jak to zrobić!

Programu Społecznik powstał z inicjatywy Olgierda Geblewicza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, z myślą o uwolnieniu społecznej energii i aktywności obywatelskiej. To właśnie mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego najbardziej oczekują od swojego otoczenia i to właśnie ich pomysły i działania mogą przełożyć się na polepszenie jakości życia - zarówno indywidualnie, jak i całej społeczności Pomorza Zachodniego. Zaangażowanie mieszkańców i powielanie dobrych praktyk służą nie tylko budowie tożsamości społecznej, ale także mają pozytywny wpływ na rozwój regionu.

Dzięki Programowi Społecznik wnioskodawcy mogą uzyskać w wysokości 4 tysięcy złotych na społeczne projekty, lub nawet 10 tysięcy złotych na Regionalne Inicjatywy Obywatelskie. Do Programu Społecznik można zgłosić się dosłownie z każdym pomysłem, który może pozytywnie wpłynąć na nasze otoczenie. Mogą to być działania związane z ekologią, nowymi technologiami, edukacją, rozwojem osobistym czy aktywnością obywatelską.

Więcej szczegółów dotyczących Programu Społecznik zdradza koordynatorka programu Magdalena Pieczyńska, kierowniczka Biura ds. organizacji pozarządowych w Wydziale Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Program Społecznik 2021 - jak złożyć wniosek?

Drugi nabór wniosku do Programu Społecznik 2021 rusza 1 kwietnia i potrwa do 22 kwietnia. Nabór wniosków na mikrodotacje i Regionalne Inicjatywy Obywatelskie prowadzony będzie przy wykorzystaniu generatora wniosków witkac.pl - narzędzia, które działa w bardzo prosty sposób, przeprowadzając wnioskodawcę przez cały proces "krok po kroku".

Program Społecznik 2021 - "Stawiamy na EKO"

"Stawiamy na EKO" to jedno z głównych haseł naboru wniosków. Projekty o charakterze proekologicznym zostaną dodatkowo premiowane. W przypadku wniosków o mikrodotację, każdy projekt wpisujący się w działania proekologiczne otrzyma dodatkowo 5 punktów do średniej z oceny merytorycznej. Natomiast w przypadku Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich, każdy projekt wpisujący się w działania proekologiczne otrzyma dodatkowo 50 głosów.

Program Społecznik 2021 - "Radzimy się młodzieży"

Najwięcej ciekawych pomysłów powstaje w głowach młodych ludzi. Pokazały to ostatnie miesiące, gdy w czasach kwarantanny to właśnie młodzież podejmowała się działań społecznych, wolontarystycznych, tworząc dodatkowo różnego rodzaju aplikacje i grupy kontaktowe. Trudny czas izolacji potwierdził zasadność wzmacniania kompetencji liderskich, szkolenia się i zwracania szczególnej uwagi na kryzys klimatyczny. Program Społecznik wprowadza młodzieżowy głos ekspercki, pokazuje otwartość na głos młodych, licząc się z ich spojrzeniem na rozwiązywanie problemów, a także daje im szanse na rozwój, na naukę i zdobycie doświadczenia przy tworzeniu i ocenie wniosków prospołecznych.

Program Społecznik

i

Autor: mat. prasowe

Co udało się już zrealizować w ramach Programu Społecznik?

W ostatnim czasie, w ramach Programu Społecznik, udało się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw z różnych dziedzin życia. Projekt "GraffitiJam" w Szczecinku promował aktywność fizyczną oraz kreatywne formy spędzania czasu wolnego, poprzez uprawianie takich dyscyplin jak jazda na deskorolce, hulajnodze czy gatunkiem twórczości artystycznej szerzej znanym jako graffiti. Widzowie mogli zobaczyć jak powstają efektowne murale, a najmłodsi spróbować swoich sił w malowaniu. W ramach projektu "Z pomysłem na grające podwórka" mieszkańcy Gryfic i okolic mogli wziąć aktywny udział w turnieju gier podwórkowych i wspólnie zagrać m.in. w takie kultowe gry jak: klasy, gumę lub berka. W ramach inicjatywy "Społecznik na ratunek" wolontariusze pomagali mieszkańcom Kani, szczególnie seniorom i osobom samotnym w trudnym okresie pandemii. Zaopatrywali ich m.in. w środki ochrony osobistej - tak ważne w czasach zagrożenia zdrowia.

To zaledwie niewielki ułamek tego, co już się udało i co można zdziałać w ramach Programu Społecznik. Możliwości są nieograniczone. Jak widać na powyższych przykładach, projekty mogą dotyczyć najróżniejszych dziedzin życia i różnych grup wiekowych. Dlatego już od 1 kwietnia warto złożyć wniosek i zrealizować nie tylko ciekawy pomysł, ale także marzenia.

Społecznik 2021

i

Autor: mat. prasowe Graffiti Jam w Szczecinku
Program Społecznik 2021

i

Autor: mat. prasowe Z pomysłem na grające podwórka
Społecznik 2021

i

Autor: mat. prasowe Społecznik na ratunek

Wszystkie informacje dotyczące Programu Społecznik, a także wszystkich działań odbywających się w ramach bieżącej edycji, można znaleźć w specjalnym serwisie internetowym spolecznik.eska.pl.

Masz pytania?

Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2019 - 2021 znajdują się na:

  • stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.: www.wzp.pl w zakładce Program Społecznik,
  • stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. www.spolecznik.karrsa.eu,
  • profilu Programu Społecznik na Facebooku.
Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają