Inwestycje w zieleń

Prawie pół miliona dla wspólnot mieszkaniowych. Wokół szczecińskich kamienic zrobi się ładniej

2023-05-22 9:12

Blisko pół miliona złotych otrzymają łącznie szczecińskie wspólnoty mieszkaniowe, które zgłosiły się do tegorocznej edycji programów Zielone Podwórka i Zielone Przedogródki Szczecina. Dzięki temu wypięknieje otoczenie trzech kamienic na Turzynie i jednego budynku mieszkalnego na Świerczewie.

Metamorfozę przejdą przedogródki przed kamienicami przy ul. Bol. Śmiałego 18 i 22, ul. Pięknej 1.

- Komisja przyznała dofinansowanie na remont i rewitalizację przedogródków wszystkim aplikującym do tego programu wspólnotom - informuje Tomasz Klek, rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa.

Dofinansowanie na remont podwórka otrzyma także wspólnota mieszkaniowa przy ul. Bol. Śmiałego 22.

- Remont podwórka i przedogródka przy ul. Bol. Śmiałego 22 zakończy kompleksową modernizację kamienicy i jej otoczenia - dodaje Tomasz Klek. - W tym roku na realizację obu programów zostały zabezpieczone środki w budżecie w wysokości ponad 465 tysięcy złotych.

Program Zielone Podwórka ruszył w 2008 roku. Od tego czasu, dzięki wsparciu gminy, wyremontowano już 148 miejsc.

- W sumie, przez ostatnie 15 lat, wspólnoty otrzymały pomoc na ten cel w wysokości około 16 milionów złotych - dodaje Tomasz Klek.

Program Zielone Przedogródki ruszył w 2015 roku i od tego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem. W ciągu siedmiu lat programu zrealizowano 69 projektów, które gmina dofinansowała kwotą ok 4,53 mln zł. Przedogróodki można podziwiać m.in.: przy al. Jana Pawła II, Bolesława Śmiałego, Pocztowej i Wielkopolskiej.

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Prezydent Szczecina dotrzymał słowa. Drzewa wróciły na Turzyn