Nowa inwestycja

Powstał dzięki inicjatywie mieszkańców. Skatepark w Podjuchach gotowy

2023-05-18 10:10

Jest już gotowy, ale pierwsi miłośnicy jazdy na deskorolce muszą jeszcze chwilę poczekać. Nowy skatepark przy ul. Chełmińskiej w szczecińskich Podjuchach czeka jeszcze na pozwolenie na użytkowanie. "Chełminek" powstał dzięki inicjatywie samych mieszkańców, którzy zagłosowali na niego w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim.

Przy ulicy Chełmińskiej powstały żelbetowe tory do jazdy i akrobacji na rolkach oraz deskorolkach, wykonane metodą torkretowania. Na przeszkodach zamontowano tzw. copingi. Cały skatepark ma powierzchnię 800 metrów kwadratowych.

- W ramach zagospodarowania terenu wykonane zostały alejki o nawierzchni mineralnej, dojścia z kostki betonowej, betonowe siedziska w formie „minitrybuny” oraz schody terenowe - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Obiekt został wyposażony w urządzenia małej architektury: stojaki na rowery, kosze na śmieci, tablicę regulaminową, zabudowę parawanową toalety przenośnej.

Nie zabrakło również zieleni. Na terenie skateparku pojawiły się również nasadzenia. To 30 drzew z gatunku wiąz holenderski, grab pospolity, żywotnik zachodni oraz prawie 300 krzewów z gatunku irga płożąca, irga Dammera oraz berberys Thunberga, a także trawniki.

- Jest też poidełko i nowe oświetlenie, w tym specjalnie dedykowane takim obiektom jak skatepark - dodaje Paulina Łątka. - Aktom wandalizmu ma zapobiegać monitoring.

Inwestycję zrealizował Zakład Usług Komunalnych w ramach zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to ponad 1,7 mln zł.

Sonda
Lubisz jeździć na deskorolce?
"Stary rzeźnik" w szczecińskich Podjuchach jednocześnie zachwyca i przeraża
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany