Pościg na ulicach Szczecina. 27-latek miał wiele powodów do ucieczki

i

Autor: mat. policji Pościg na ulicach Szczecina. 27-latek miał wiele powodów do ucieczki

Pościg na ulicach Szczecina. 27-latek miał wiele powodów do ucieczki

2021-12-15 8:55

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą skody. Jak się później okazało, młody kierowca miał wiele powodów, by uniknąć spotkania ze stróżami prawa.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci ze szczecińskiej drogówki prowadzili kontrolę trzeźwości na ulicach miasta. Gdy chcieli zatrzymać kierującego osobową skodą, ten zwolnił, ale w momencie zjazdu na pobocze ominął radiowóz i rzucił się do ucieczki. Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za nim w pościg. Kierujący nie zamierzał jednak się zatrzymać.

Do pościgu włączył się także zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie asp. Jacek Kaczmarski, próbując odciąć drogę kierowcy. Mężczyzna nie mając już innej możliwości, porzucił swój samochód i zaczął uciekać pieszo. Policjanci błyskawicznie ruszyli za uciekinierem, przeskakując m.in. przez ogrodzenie. Mężczyzna biegł w kierunku zabudowań i tam ostatecznie został zatrzymany przez zastępcę naczelnika szczecińskiej drogówki.

Czytaj też: Wałcz: Oszukiwał "na kartę graficzną". Jego ofiarą padli ludzie z całej Polski

Okazało się, że 27-latek jest poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także ma dwukrotnie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, podczas pościgu, popełnił cały szereg wykroczeń drogowych.

Najbliższe pół roku młody uciekinier spędzi w areszcie, a w międzyczasie odpowie jeszcze za popełnione przestępstwa.

Czytaj też: Viagra, leki na HIV i pasożyty na celowniku zachodniopomorskich celników

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Rozpoczął się proces w sprawie pożaru escape roomu w Koszalinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany