Azur Air Ukraine

i

Autor: SHUTTERSTOCK Azur Air Ukraine

Porzucili samolot na lotnisku w Szczecinie. Boeing stoi w kącie. Co się stało?

2022-03-20 10:44

Porzucony samolot na lotnisku czeka na swojego właściciela! I to wcale nie jest żart. Jak się okazuje, do przedziwnego zdarzenia doszło na lotnisku Szczecin-Goleniów. Jak informuje Głos Szczeciński, maszyna należy do linii Azur Air Ukraine i cierpliwie czeka w kącie na odbiór od 17 marca. Co się stało z pilotami maszyny i załogą?

Porzucili samolot na lotnisku w Szczecinie. Boeing stoi w kącie. Co się stało?

Takiej sytuacji w naszym kraju chyba jeszcze nie było! W czwartek, 17 marca br. boeing 737-800 należący do Azur Air Ukraine przyleciał z egipskiego Sharm El Sheikh na lotnisko w podszczecińskim Goleniowie. Na pokładzie maszyny znajdowało się wówczas 150 pasażerów, którzy przed wybuchem wojny w Ukrainie polecieli na wakacje nad Morze Czerwone.

Zobacz: Wojna na Ukrainie. Tysiące mieszkańców Mariupola umiera z głodu

Po wylądowaniu, sytuacja przebiegła zgodnie z przyjętymi zasadami - pasażerowie opuścili pokład, a za nimi najprawdopodobniej załoga. Jednak później, po samolot nikt już nie wrócił... Redakcja Głosu Szczecińskiego próbowała wyjaśnić tę niecodzienną sprawę z rzecznikiem portu lotniczego Szczecin-Goleniów Krzysztofem Domagalskim. Rzecznik nabrał jednak wody w usta i nie chciał wyjaśnić sprawy, aby uniknąć niepotrzebnych spekulacji. W rozmowie z dziennikarzami powiedział jedynie, że Boeing 737-800 na razie stoi "w kącie" i czeka na odbiór.

Czytaj: Na lotnisko w Goleniowie wracają popularne połączenia

Jak ujawnia portal pasazer.com, za każdy dzień postoju na płycie lotniska, zarządca nalicza opłatę w wysokości 500 złotych.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Samolot z uchodźcami przyleciał do Wrocławia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany