Ponad 40 km drogi S3 nieprzejezdne. Utrudnienia i objazdy. Wszystko przez protest rolników

i

Autor: Andrea Piacquadio / CC0 / pexels.com, Google Maps Ponad 40 km drogi S3 nieprzejezdne. Utrudnienia i objazdy. Wszystko przez protest rolników

Potężne utrudnienia

Ponad 40 km drogi S3 nieprzejezdne. Utrudnienia i objazdy. Wszystko przez protest rolników

2024-05-10 8:14

Ta informacja z pewnością nie ucieszy tych wszystkich, którzy planują weekendowe wyjazdy. W piątek po południu, czyli w porze największego szczytu komunikacyjnego, zablokowana będzie droga ekspresowa S3 między Szczecinem i Gorzowem. Kierowców czekają długie, nawet ponad 50-kilometrowe objazdy. Wszystko z powodu protestu rolników.

Utrudnienia na S3

W piątek, 10 maja, w godzinach 14:00-16:00 rolnicy zapowiadają blokadę węzła Pyrzyce. Dla kierowców oznacza to potężne utrudnienia. Droga S3 w kierunku Gorzowa będzie nieprzejezdna na odcinku ponad 40 kilometrów - między Gryfinem i Renicami. Objazd będzie prowadził ponad 50-kilometrową trasą m.in. "starą trójką" przez Stare Czarnowo, Pyrzyce i Lipiany.

Jak informuje policja, ze Szczecina w kierunku Gorzowa, na węźle Gryfino pojazdy zostaną przekierowane na drogę wojewódzką DW120 Gardno – Stare Czarnowo, a następnie na drogę wojewódzką DW119 Stare Czarnowo - Pyrzyce - Lipiany - Renice gdzie będzie możliwość ponownego wjazdu na drogę S3.

Nieco krótszy, ale równie uciążliwy objazd czeka kierowców jadących z Gorzowa w stronę Szczecina i dalej nad morze. Nieprzejezdny będzie blisko 20-kilometrowy odcinek drogi S3 między węzłami Pyrzyce i Gryfino. Trasa objazdu jest niemal dwukrotnie dłuższa. "Na węźle Pyrzyce pojazdy poruszające się w kierunku Szczecina zostaną przekierowane na drogę wojewódzką DW122 w kierunku Pyrzyc, a następnie na drogę wojewódzką DW119 Pyrzyce – Szczecin, gdzie na wysokości Stare Czarnowo – Gardno na drodze wojewódzkiej DW120 będzie możliwość ponownego wjazdu na drogę ekspresową S3" - informuje policja.

Utrudnienia na DW106

Z powodu rolniczych protestów nieprzejezdna może być również droga wojewódzka nr 106 w Warnicach pod Stargardem. Kierowcy samochodów osobowych będą musieli skorzystać z objazdu lokalnymi drogami przez Barnim, Przewłoki, Strzebielewo, Witkowo Drugie, Stargard Kluczewo. Natomiast kierowcy ciężarówek zostaną skierowani na trasę: Stargard - Witkowo Drugie - Kolin - Dolice - Pyrzyce.

W uzgodnieniu z GDDKiA ustawione zostaną odpowiednie oznaczenia informujące o opisywanych zmianach. Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana.

QUIZ: Czy nadajesz się do życia na wsi?

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieje kogut?
Tak wygląda nowy wjazd do Szczecina