Będziecie zaskoczeni

Polskie skorpiony wchodzą do domów i garaży. To sprawni myśliwi! Jest komunikat Lasów Państwowych

Są dosłownie wszędzie, w lesie, garażu, w domach. Mało tego, to bardzo sprawni myśliwi. Niektóre osobniki są dosłownie wszystkożerne i potrafią się posilić byle czym. Lasy Państwowe już wydały komunikat w tej sprawie.

Lasy Państwowe wydały komunikat w ich sprawie. Czym jest kosarz?

Kosarza spotkamy dosłownie wszędzie, w lesie, parku, garażu, a nawet są w naszych domach.  W Polsce występują powszechnie, choć niewiele na ich temat wiemy. Bardzo często mylone są z pająkami z uwagi na swoją powierzchowność. Co ciekawe mają więcej wspólnego ze skorpionami, niż z samymi pająkami.

- Specyficzny kształt ciała, na którym nie widać wyraźnego podziału na głowę czy odwłok oraz tylko jedna para oczu wykluczają pomyłkę z jakimkolwiek pająkiem - czytamy w komunikacie Lasów Państwowych.

Mają niezwykłe zdolności adaptacyjne. Kosarze z reguły są całkiem sprawnymi myśliwymi. Niektóre gatunki wyspecjalizowały się głównie w polowaniu na ślimaki, inne są wszystkożerne i zadowolą się dosłownie byle czym - nawet odchodami czy pokarmem roślinnym.

Kosarz. Strategia obronna. Tak bronią się kosarze

Główną strategią obronną kosarza jest tzw. autotomia. Kiedy kosarz czuje się zagrożony, odrzuca jedną ze swoich nóg i korzystając z pozostałych siedmiu - chyba, że już wcześniej próbował tej sztuczki, to liczba nóg jest mniejsza - po prostu ucieka. Co ciekawe, odrzucona kończyna podryguje jeszcze przez jakiś czas samodzielnie. W ten sposób skupiana jest uwaga napastnika. Odrzucona noga, nigdy nie odrasta.

W Polsce występują co najmniej 42 gatunki kosarzy. Ich najpospolitszym przedstawicielem jest kosarz zwyczajny.

Wyrzucił na śmietnik olbrzymiego pająka w Dąbrowie Górniczej
Sonda
Boisz się pająków?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany