Policyjny pościg za nietrzeźwym 37-latkiem. Naraził dzieci na niebezpieczeństwo

i

Autor: KPP Police Policyjny pościg za nietrzeźwym 37-latkiem. Naraził dzieci na niebezpieczeństwo

Nie uniknie kary

Policyjny pościg za nietrzeźwym 37-latkiem. Naraził dzieci na niebezpieczeństwo

2023-02-21 11:09

Nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli i rzucił się do ucieczki leśnymi drogami. W samochodzie była też jego partnerka i dwójka dzieci. 37-latek miał powody, by unikać spotkania ze stróżami prawa. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 17 lutego. Około godz. 17:10 policcy funkcjonariusze drogówki zauważyli w Pilchowie na ul. Szczecińskiej samochód marki Peugeot, którego kierujący miał problem z zachowaniem prostego toru jazdy. Istniało podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Kiedy policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by skontrolować pojazd, kierujący zaczął gwałtownie przyspieszać. Następnie zjechał w ul. Leśną, po czym rozpoczął desperacką ucieczkę leśnymi drogami. Mundurowym ostatecznie udało się zatrzymać kierującego.

- Okazało się, że letni mieszkaniec Trzeszczyna znajduje się pod wpływem alkoholu, badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a dodatkowo policjanci ustalili, że 37-latek jest poszukiwany a ponadto ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - tłumaczy mł. asp. Anna Kaźmierczak z komendy w Policach.

Kierując pod wpływem alkoholu i podejmując ucieczkę przed policjantami, 37-latek naraził na niebezpieczeństwo swoją partnerkę i dwójkę dzieci w wieku 10 i 13 lat. Na szczęście w wyniku pościgu nikt nie ucierpiał.

Nieodpowiedzialny mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona