Policja, radiowóz na sygnałach

i

Autor: mat. policji

Policyjne radiowozy na sygnałach. W Szczecinie będzie bardzo głośno. O co chodzi?

2021-05-07 9:16

W piątek, 7 maja, w samo południe, w Szczecinie może być bardzo głośno. W wielu punktach miasta będzie można zobaczyć i usłyszeć radiowozy na sygnałach. O co chodzi w akcji policjantów? Dlaczego policja będzie miała włączone sygnały dźwiękowe i świetlne? Ma to związek z tragicznym zdarzeniem, do którego doszło we wtorek w Raciborzu. Funkcjonariusze z całej Polski w ten sposób oddadzą hołd swojemu koledze, który zginął na służbie. Aspirant Michał Kędzierski zginął na służbie z rąk bandyty. Miał 43 lata.

Policjanci w całej Polsce przeżywają żałobę po śmierci swojego kolegi, asp. Michała Kędzierskiego, który został zastrzelony na służbie 4 maja w Raciborzu. 40-letni mężczyzna oddał strzały w kierunku 43-letniego funkcjonariusza. Niestety, były to strzały śmiertelne. Ostatnie pożegnanie zabitego policjanta zaplanowano na piątek, 7 maja 2021 r. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12:00 i właśnie wtedy policjanci z najdalszych zakątków kraju chcą w symboliczny sposób pożegnać swojego kolegę.

"Nie tylko w Raciborzu, ale Każdy z Nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12:00 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor" - apelują policjanci.

Udział w wydarzeniu jest dobrowolny i zależy przede wszystkim od decyzji samych funkcjonariuszy. Jeżeli będzie to możliwe, zatrzymają się na chwilę, by w ten symboliczny sposób oddać hołd tragicznie zmarłemu policjantowi. Z pewnością nie będzie to możliwe w przypadku funkcjonariuszy, którzy w tym czasie będą prowadzili działania służbowe.

W uroczystościach pogrzebowych w Raciborzu weźmie udział m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Uroczystości żałobne odbędą się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Pogrzeb asp. Michała Kędzierskiego będzie relacjonowany na portalu SE.pl.

Warmińsko-mazurskie. Policjanci pomogli rannemu bocianowi
Nasi Partnerzy polecają