Polacy pokochali płatności bezgotówkowe. Ponad milion terminali i 43 miliony kart płatniczych

2020-08-10 12:06 Karolina Januszek
Bank Pekao SA
Autor: materiały prasowe Bank Pekao SA

Płatności bezgotówkowe są nie tylko wygodne, a także, w obecnej sytuacji bezpieczniejsze niż pieniądze. W Polsce w użytkowaniu znajdują się 43 miliony kart płatniczych oraz, jak podaje Ministerstwo Finansów, ponad milion terminali. Z tej okazji Bank Pekao przygotował specjalną ofertę dla przedsiębiorców chcących obsługiwać płatności bezgotówkowe.

Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez Narodowy Bank Polski w pierwszym kwartale 2020 roku jedną z najczęściej wybieranych form transakcji bezgotówkowych były płatności zbliżeniowe. Ich udział w całości obrotu kartowego wyniósł aż 91,1 proc. Eksperci są zgodni, jeżeli trend ten będzie się utrzymywał, gotówka ma może zniknąć z obiegu lub jej użycie zostanie mocno ograniczone. Nowe nawyki klientów wymuszają zmiany także na przedsiębiorcach. Coraz częściej decydują się oni na obsługę płatności bezgotówkowych swoich klientów. Z pomocą przychodzi im Bank Pekao z ofertą, skierowaną zarówno do nowych użytkowników terminali, jak i tych, którzy chcieliby zmienić obecnego dostawcę.

Zobacz również: Wideodoradca banku PKO BP pomoże również klientom indywidualnym

– Płatności bezgotówkowe zdobywają coraz liczniejsze grono zwolenników. Obecny trend został wzmocniony przez czynniki epidemiczne, gdy duża część z nas zrezygnowała z gotówki przez obawę zakażenia się koronawirusem. Najlepiej obrazują to dane z transakcji kartami płatniczymi wydanymi przez Pekao. W pierwszej części roku (przed epidemią) udział transakcji bezgotówkowych był o 3 punkty procentowe wyższy niż transakcji gotówkowych. Natomiast w ostatnich tygodniach notujemy ten parametr nawet na poziomie 13 punktów procentowych różnicy. To pokazuje, jak transakcje kartami w terminalach płatniczych i w internecie zaczynają dominować nad wypłatą gotówki w bankomatach – mówi Artur Jurgielewicz, dyrektor Biura Akceptacji Kart w Banku Pekao.

W nowej ofercie Banku Pekao przedsiębiorcy, którzy wcześniej nie oferowali płatności za pomocą terminali mogą teraz testować urządzenie przez 18 miesięcy zupełnie za darmo, a w kolejnych 18 miesiącach korzystać z 40-procentowej zniżki. Dodatkowo terminal jest zwolniony z prowizji przez okres 12 miesięcy (do łącznej wartości obrotu 100 tys. zł). Po okresie zwolnienia prowizja wynosić będzie jedynie 0,65 proc. i 2 gr opłaty stałej od każdej transakcji.

Zobacz też: TARCZA ANTYKRYZYSOWA. ZUS z Łodzi odmówił mu wsparcia. Zdecydował jeden szczegół

Oferta Pekao została przygotowana również dla przedsiębiorców, chcących zweryfikować ofertę innego agenta rozliczeniowego niż obecny. W ramach sierpniowej promocji Pekao mogą oni wybrać dowolne urządzenie za 1 zł miesięcznie na okres 12 miesięcy. Przez kolejne 24 miesiące bank proponuje obniżoną opłatę za dzierżawę terminala w wysokości do 20-30 zł, w zależności od modelu urządzenia. Łącznie z oferty specjalnej można korzystać aż przez 3 lata

Niecodzienny widok. Z tych cegieł zbudowano zamek w Tarnowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.