Pogrzeb Magdy M. Groby dwóch ofiar Dawida J. dzieli zaledwie 50 metrów [ZDJĘCIA]

i

Autor: mat.prasowe policji/Domin Pogrzeb Magdy M. Groby dwóch ofiar Dawida J. dzieli zaledwie 50 metrów [ZDJĘCIA]

Pogrzeb 18-letniej Magdy. Spoczęła obok poprzedniej ofiary Dawida J. Szokujące wyznanie księdza, wzruszające słowa nad grobem [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-05 13:03

Pogrzeb brutalnie zamordowanej Magdy M. w Gostyniu. Okolicznościami tej zbrodni żyje cała Polska. Głównie dlatego, że mordercą okazał się Dawid J., lata temu uznany za najmłodszego zabójcę w Polsce. W sobotę 5 czerwca br. odbył się pogrzeb nastoletniej Magdy. Ceremonię relacjonowaliśmy na bieżąco, wsłuchując się w słowa księdza, dyrektorki szkoły i bliskich. Ostatnie pożegnanie Magdy dobiegło końca, spoczęła w grobie zaledwie 50 metrów od poprzedniej ofiary potwora z Sulikowa. Zobacz relację z ceremonii na se.pl.

Pogrzeb 18-letniej Magdaleny. Poruszające słowa księdza, wzruszająca mowa dyrektorki szkoły. Tak wyglądał pogrzeb Magdy M.

Dokładnie 24 maja 2021 roku nastoletnia Magda wsiadła na skuter i pojechała zrobić zakupy swojej babci. Do domu nigdy już nie wróciła. Jej ciało znaleziono w leśnym zagajniku kilka dni później. Zginęła z rąk zboczeńca i zabójcy, Dawida J. Jego zbrodnia nie pierwszy raz wstrząsnęła opinią publiczną i organami ścigania. Dawid ma za sobą pełną przemocy, agresji i brutalności przeszłość, którą opisywaliśmy już w artykułach poniżej.

W sobotę 5 czerwca odbyło się ostatnie pożegnanie zbyt młodej na śmierć Magdy. Pogrzeb zaplanowano na 11.00 w Gostyniu w powiecie kamieńskim, a jego przebieg wraz z całą ceremonią relacjonowaliśmy TUTAJ: Pogrzeb 18-letniej Magdy w Gostyniu. Dawid J. odebrał życie pięknej 18-latce. Ksiądz szczery do bólu! [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI]

Już ok. 10.00 przed kościołem zaczęły gromadzić się niewielkie tłumy. Na żałobników czekał odświętny ołtarz ze smutnym zdjęciem zamordowanej Magdy. Na ceremonii nie zabrakło bliskich ze szkoły, rodziny, czy dyrektorki samej placówki. Podczas mowy żałobnej ksiądz Juliusz Szyszko wyznał, że to najtrudniejszy pogrzeb, jaki przyszło mu odprawiać...

- To najtrudniejszy pogrzeb, jaki przychodzi mi sprawować. 15 lat jestem księdzem ale jeszcze nigdy nie sprawowałem takiego pogrzebu - mówił z ambony. Szczegóły TUTAJ.

Kiedy trumna 18-letniej Magdy została przeniesiona do karawanu, za samochodem ruszył uroczysty kordon. Na cmentarzu przemawiała jeszcze dyrektorka szkoły, w której uczyła się nastolatka, Liceum im. Chrobrego w Gryficach. We wzruszających słowach zwróciła uwagę na uzdolnienia, intelekt i zawzięcie młodej Magdy.

- [...] miała swoje ambicje, cele, które konsekwentnie realizowała. Zapewne, za kilka, kilkanaście lat usłyszelibyśmy o niej jako o znanej Pani psycholog, albo spełnionej i oddanej Pani pedagog. Scenariusz jej życia napisał jednak ktoś inny. Oto dobry Bóg, nie wiedzieć dlaczego, na jej drodze postawił mordercę i zabójcę. Ani serce, ani rozum, nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się stało... - mówiła ze łzami w oczach.

Grób Magdy dzieli zaledwie kilkadziesiąt metrów od grobu poprzedniej ofiary Dawida J.

Urokliwy i spokojny cmentarz nie jest duży. Niestety, od soboty 5 czerwca dwa groby należą do ofiar tego samego zabójcy. Niedaleko, nie więcej niż 50 metrów od miejsca, w którym spoczęła 18-letnia Magda, znajduje się grób zamordowanej w 2006 roku Sylwii C. Miała zaledwie 13 lat. O jej śmierci przeczytasz TUTAJ:  SULIKOWO. Rodzice ZAMORDOWANEJ 13-letniej SYLWII: Kat naszej córki jest wolny

Zobacz więcej: Dawid J. zgwałcił i zabił pierwszy raz, gdy miał 14 lat. Teraz przyznał się do morderstwa ślicznej Magdy

Pogrzeb zamordowanej 18-latki
Nasi Partnerzy polecają