Szafka do dzielenia się jedzeniem przy ul. Łokietka

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szafka do dzielenia się jedzeniem przy ul. Łokietka

Zrób dobry uczynek!

Podziel się jedzeniem po świętach! Gdzie można to zrobić w Szczecinie?

2022-12-28 7:52

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym produkujemy duże ilości jedzenia, często zbyt duże by to skonsumować. Zamiast wyrzucać świąteczne nadwyżki, można podzielić się nimi z osobami potrzebującymi. Można to zrobić, przynosząc potrawy do siedziby szczecińskiej Jadłodzielni lub pozostawić je w jednej z kilku specjalnych szafek zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

Mimo trudnych czasów, wielu mieszkańców Szczecina starało się zapomnieć o kryzysie, a w wielu domach stoły uginały się pod ciężarem jedzenia. Do tego stopnia, że nie dało się tego zjeść. Żeby żywność nie zmarnowała się i ostatecznie nie trafiła do śmietnika, można się nią podzielić z tymi, którzy nie mogli sobie pozwolić na "prawdziwe" Boże Narodzenie. Podobnie jak w latach ubiegłych, nadwyżki jedzenia można przynieść do Jadłodzielni, której siedziba znajduje się przy ul. Żółkiewskiego na Turzynie.

Czym można się podzielić z innymi? Mogą to być owoce, pierogi, ciasta, sałatki - wszystko to, co nadal jest świeże i może posłużyć innym. Produkty należy zapakować w pojemniki lub słoiki, opisać datą przygotowania i przynieść do punktu lub do jednej ze specjalnych szafek, które znajdują się w różnych punktach miasta i w zdecydowanej większości są dostępne przez całą dobę.

W lewobrzeżnej części miasta szafki znajdują się w następujących miejscach:

  • ul. Łokietka 22
  • ul. Św. Ducha 2
  • ul. Wielkopolska 32
  • ul. Reymonta (Rynek Pogodno)
  • ul. Szczecińska 12
  • ul. Nad Odrą 18
  • ul. Kwiatowa przy skrzyżowaniu z ul. Okulickiego

Są to szafki dostępne przez całą dobę. W niedziele, w godz. 10:00-15:00 czynna jest szafka na Bazarze Smakoszy w Off Marinie przy ul. Chmielewskiego. Do godz. 18:00 można również pozostawiać żywność w szafce na Targowisku Zdroje przy ul. Młodzieży Polskiej.

Sonda
Dzielisz się nadmiarem jedzenia z potrzebującymi?
Żywa szopka w Szczecinie przyciągnęła tłumy
Nasi Partnerzy polecają