Podróż koleją ze Szczecina do Poznania coraz wygodniejsza. Modernizowane są kolejne stacje i przystanki

i

Autor: Łukasz Bryłowski / PKP PLK Nowy peron w Choszcznie

Podróż koleją ze Szczecina do Poznania coraz wygodniejsza. Modernizowane są kolejne stacje i przystanki

2022-02-25 12:27

Trasa kolejowa między Szczecinem i Poznaniem zmienia się na lepsze. Docelowo ma skrócić się czas podróży, a także poprawić komfort pasażerów. Modernizowane są torowiska, przejazdy i wiadukty. Zmieniają się także stacje i przystanki. W Zachodniopomorskiem oddano do użytku kolejne nowe perony.

Na odcinku Szczecin – Słonice udostępniono podróżnym kolejne nowe perony, m.in. w Morzycy, Ziemomyślu i Starym Klukomiu. Mają one nie tylko zachęcić do podróży koleją, ale także ułatwić poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.

Czytaj też: Zapomniany dworzec w Szczecinie z szansą na "drugie życie". Co z opuszczonym zabytkiem na Pomorzanach? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od ubiegłego roku pociągi odjeżdżają z nowych peronów m.in. w Szczecinie Zdunowo, Reptowie i Kolinie. Od lutego podróżni korzystają z kolejnych nowych peronów w: Dolicach, Morzycy, Ziemomyślu, Starym Klukomiu i Choszcznie. Wyższe platformy ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Są nowe ławki i wiaty. Jasne oświetlenie zwiększa bezpieczeństwo po zmroku. Komunikację na peronach ułatwiają antypoślizgowe nawierzchnie wraz ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących oraz czytelne oznakowanie. Wszystkie obiekty dostosowywane są dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Wygodny dostęp do peronów zapewniają pochylnie, a na wybranych stacjach przejścia podziemne. Łącznie na odcinku Szczecin – Słonice zmodernizowano już 14 peronów na 10 stacjach i przystankach.

Prace między Szczecinem a Słonicami są realizowane są w ramach modernizacji linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie. Projekt o wartości ok. 2,7 mld zł jest dofinansowany z instrumentu Unii Europejskiej „Łącząc Europę”.

Czytaj też: Szczecin miał swój własny dworzec w Berlinie. Poznaj historię Stettiner Bahnhof!

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Nasi Partnerzy polecają