Podrabiane perfumy na lotnisku w Goleniowie. Pasażer miał ich aż trzy torby!

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa

Podrabiane perfumy na lotnisku w Goleniowie. Pasażer miał ich aż trzy torby! [ZDJĘCIA]

2021-12-21 10:37

To była rutynowa kontrola, jakich na lotnisku odbywa się wiele. Wszystko wyszło na jaw, gdy bagaże przejechały przez skaner RTG. Okazało się, że znajdują się w nich opakowania z perfumami, jak się później okazało - podrabianymi.

Perfumy znajdowały się w trzech torbach nadanych przez podróżnego w kierunku Wielkiej Brytanii. Bagaże wytypowano podczas kontroli z wykorzystaniem urządzenia RTG.

- Skaner potwierdził, że w walizkach podróżnego znajdowały się szklane opakowania, towar jednorodny, nietypowy dla zwyczajnego bagażu - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Właścicielem bagaży okazał się obywatel Polski. Bagaże otworzono w jego obecności i stwierdzono w nich 140 opakowań perfum.

Czytaj też: Viagra, leki na HIV i pasożyty na celowniku zachodniopomorskich celników

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Produkty już na pierwszy rzut oka wskazywały na słabą jakość wykonania opakowań co sugerowało, że skontrolowane bagaże zawierają podrabiany towar.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Oddziału Celnego Szczecin-Goleniów zatrzymali towar i powiadomili przedstawicieli prawnych reprezentujących posiadaczy praw własności intelektualnej. Pełnomocnicy reprezentujący firmy, których towary podrobiono potwierdzili, że zatrzymane perfumy są sfałszowane.

Tym samym, podróżny nie poleciał do Londynu, a podrobiony towar został zatrzymany do dalszego wyjaśnienia.

Czytaj też: Opuszczony lokal w centrum Szczecina miał nie wzbudzać podejrzeń. W środku była jaskinia hazardu

Sonda
Czy zdarza Ci się kupować podróbki znanych marek?
Jaskinia hazardu w centrum Szczecina. Opuszczony lokal miał nie wzbudzać podejrzeń
Nasi Partnerzy polecają