Piwo pod chmurką wraca na szczeciński bulwar. Procenty znów będą legalne

i

Autor: Grzegorz Kluczyński "Piwo pod chmurką" wraca na szczeciński bulwar. Procenty znów będą legalne

"Piwo pod chmurką" wraca na szczeciński bulwar. Procenty znów będą legalne

2022-04-26 17:19

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią i związanymi z nią obostrzeniami, wraca możliwość legalnego spożywania niskoprocentowych napojów alkoholowych na bulwarze przy Izbie Celnej na Łasztowni. Tak zdecydowali szczecińscy radni.

Możliwość spożywania alkoholu, bez ryzyka otrzymania mandatu, istniała od 2018 roku na prawym brzegu Odry, między Mostem Długim i Trasą Zamkową. W 2020 roku, z powodu pandemii koronawirusa, została ona zawieszona. Wprawdzie nie wszyscy się do tego stosowali, jednak osób spożywających przysłowiowe "piwo pod chmurką", było przez ostatnie dwa lata zdecydowanie mniej.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

We wtorek, 26 kwietnia szczecińscy radni zdecydowali o przywróceniu dawnych zasad. "Za" głosowało 14 radnych, 7 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu. Nie oznacza to jednak, że już od dziś picie napojów wyskokowych jest w pełni legalne. Uchwała wejdzie w życie dopiero za dwa tygodnie.

Czytaj też: O włos od tragedii. Zakrapiane ognisko skończyło się pożarem

Sonda
Picie alkoholu na szczecińskich bulwarach powinno być...
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany