Pijana matka poszła z dwulatką do parku. To był początek jej kłopotów

i

Autor: OleksandrP / CC0 / pexels.com, mat. policji Pijana matka poszła z dwulatką do parku. To był początek jej kłopotów

Skrajna nieodpowiedzialność

Pijana matka poszła z dwulatką do parku. To był początek jej kłopotów

2023-08-21 20:26

Szczecińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z parków w centrum miasta pijana kobieta opiekuje się małym dzieckiem. Na miejscu okazało się, że 33-latka rzeczywiście jest pod wpływem alkoholu. To jednak był dopiero początek jej kłopotów.

Piła wódkę, później opiekowała się dwulatką

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 sierpnia. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci udali się na miejsce, gdzie zastali 33-letnią kobietę z dwuletnią córką. Kobieta oświadczyła policjantom, że piła wódkę. Badanie alkomatem wskazało półtora promila w wydychanym powietrzu.

Z uwagi na fakt, iż nie było żadnej osoby z rodziny, która mogłaby zaopiekować się dziewczynką, policjanci wezwali na miejsce zdarzenia pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy zabrali dziecko do placówki opiekuńczo wychowawczej.

Narkotyki w mieszkaniu

To był jednak dopiero początek kłopotów 33-latki. Po doprowadzeniu jej do domu, podczas wykonywania dalszych czynności, funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu substancje odurzające.

Teraz o losie 33-latki oraz jej dziecka zdecyduje Sąd. W przypadku osoby małoletniej taką decyzję wydaje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Co grozi pijanym opiekunom?

Policjanci przypominają, że opiekunowie będący w stanie nietrzeźwości, którzy opiekują się małoletnimi dziećmi mogą spodziewać się poważnych konsekwencji prawnych Za narażenie na utratę życia i zdrowia opiekunom grozić może kara do lat 5 pozbawienia wolności.

Sonda
Kara dla pijanych rodziców. Czy powinni być oni surowiej karani?
Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany