Pieszy spowodował wypadek. Ucierpiał motocyklista

i

Autor: christels / CC0 / pixabay.com Pieszy spowodował wypadek. Ucierpiał motocyklista

Odpowie za nieostroźność

Pieszy spowodował wypadek. Ucierpiał motocyklista

2023-06-14 9:30

Wszedł nagle na jezdnię, niemal wprost pod koła nadjeżdżającego motocykla. Kierujący jednośladem musiał gwałtownie hamować, by nie potrącić pieszego, sam jednak porządnie ucierpiał po upadku. W tym przypadku, co rzadko się zdarza, winnym okazał się pieszy, który wkrótce odpowie za swoje nierozważne zachowanie i spowodowanie wypadku.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo zakończyła postępowanie w sprawie wypadku, do którego doszło ponad rok temu, 5 maja 2022 r., na ulicy Cyryla i Metodego. Pieszy, chcąc przejść przez jezdnię, zachował się bardzo nieostrożnie, wchodząc przed nadjeżdżający motocykl, co skutkowało wypadkiem. Poszkodowany został motocyklista.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, pieszy "nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nieprawidłowo obserwował jezdnię i nie zachowując szczególnej ostrożności wszedł na jezdnię zza przeszkody, pomimo posiadania ograniczonej widoczności tego co się na niej dzieje, w wyniku czego kierujący motocyklem celem uniknięcia kontaktu z pieszym został zmuszony do gwałtownego hamowania, na skutek którego to zdarzenia pokrzywdzony przewrócił się na jezdnię wraz z motocyklem i doznał obnażeń ciała w postaci krwiaka w okolicy głowy i uda prawego, co spowodowało u niego rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 k.k."

Sprawca wypadku nie był wcześniej karany. Zastosowano wobec niego zabezpieczenie majątkowe.

Do sądu trafił już akt oskarżenia, co oznacza, że mężczyzna wkrótce odpowie za swój czyn przed wymiarem sprawiedliwości. Za nieumyślne spowodowanie wypadku grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy rozglądasz się przechodząc przez przejście dla pieszych?
"Słupowa rewolucja" w Szczecinie. Piesi nie mają lekko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany