Pies ruszył na ratunek tonącemu przyjacielowi. Ten widok chwyta za serce!

2025-06-05 5:13

Solidarność wśród zwierząt jest większa niż może się nam wydawać. Pies, ryzykując własnym życiem, rzucił się na pomoc swojemu czworonożnemu przyjacielowi, który nie mógł się wydostać ze śmiertelnej pułapki. Na szczęście na miejscu byli strażacy, którzy podjęli akcję ratunkową. Nagranie obiegło media społecznościowe i podbiło serca internautów.

Szczecin SE Google News

Pies ratował swojego przyjaciela

Do poruszających scen doszło w poniedziałek, 2 czerwca, przy ul. Drewnianej w Szczecinie-Wielgowie. Strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące psa, który wyczerpany pływał w basenie przeciwpożarowym i nie mógł samodzielnie się wydostać.

- Przechodzień, który wezwał straż pożarną, został zaalarmowany przez ujadającego, szczekającego psa. Ten pies koloru białego wskoczył i chciał uratować swojego kompana - relacjonuje st. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy natychmiast podjęli działania mające na celu uwolnienie psów ze śmiertelnej pułapki. Czworonogi zostały wyciągnięte z wody. Na szczęście nic im się nie stało.

Nagranie trafiło do sieci. Internauci zachwyceni!

Nagranie z tej niecodziennej akcji zostało opublikowane w mediach społecznościowych i podbiło serca internautów. Liczne słowa uznania popłynęły zarówno w kierunku strażaków jak i psa, który za wszelką cenę, z narażeniem życia ratował swojego towarzysza.

  • "Przywracacie wiarę w człowieka"
  • "Powinnyśmy się uczyć od zwierząt. A my tylko potrafimy walczyć między sobą. Brawo strażacy"
  • "Niesamowity psiak, prawdziwy przyjaciel"
  • "I to pokazuje dlaczego strażacy cieszą się tak ogromnym zaufaniem Polaków!!!"
  • "Niesamowita historia z cudownym zakończeniem"

- czytamy m.in. w komentarzach.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?
Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Fado stanął na czterech łapach! Tak spełnia się marzenie szczeniaka z Jawora

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki