Pełnia Księżyca Żniwiarzy 2022. Osoby spod tego znaku Zodiaku muszą liczyć się z poważnymi problemami

i

Autor: Quique / kasabubu / CC0 / pixabay.com Pełnia Księżyca Żniwiarzy 2022. Osoby spod tego znaku Zodiaku muszą liczyć się z poważnymi problemami

To ostatnie takie zjawisko tego lata

Pełnia Księżyca Żniwiarzy 2022. Osoby spod tego znaku zodiaku muszą się przygotować na poważne problemy

2022-09-09 13:17

Przed nami wyjątkowe zjawisko, które będzie można zaobserwować we wrześniu na nocnym niebie. Pełnia Księżyca Żniwiarzy, określana również mianem Kukurydzianej Pełni jest ostatnią letnią pełnią w 2022 roku. Warto pamiętać, że pełnia Księżyca, podobnie jak inne zjawiska astronomiczne, może mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Zależy to od wielu czynników, między innymi od znaków zodiaku, pod którymi się urodziliśmy.

Pełnia Księżyca Żniwiarzy 2022 pod znakiem Ryby

Astronomia jest nieodłącznie związana z astrologią. Pełnia Księżyca Żniwiarzy 2022 przypada w sobotę, 10 września. Księżyc nabierze idealnie okrągłego kształtu o godz. 11:58. I to właśnie w tym okresie faza Księżyca będzie miała duży wpływ na psychikę i samopoczucie wielu osób. Wrześniowa pełnia Księżyca przypada w znaku Ryby. To właśnie osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku mogą spodziewać się różnych niecodziennych sytuacji związanych z tym zjawiskiem. Co mówi na ten temat horoskop?

Czytaj też: Księżyc Żniwiarzy 2022. To ostatnia szansa, by zobaczyć go tego lata. Kiedy i jak obserwować pełnię Księżyca we wrześniu?

Ciąg dalszy pod wideo

Pełnia Truskawkowego Księżyca

Pełnia Księżyca we wrześniu - co mówi horoskop?

W tym czasie możemy poczuć się nieco zagubieni, jednak pełnia Księżyca w Rybach przyniesie wyzwania związane z naszą kreatywnością i nadzieję w trudnych sytuacjach. Dla Ryb pełnia stanie sią motywacją do wyjawiania sekretów, również tych trudnych i bolesnych, które staraliśmy się od dawna trzymać w sobie. Pozwoli to wyjaśnić różne nieporozumienia i zacząć wiele rzeczy na nowo. Będzie to dla zodiakalnych Ryb dość trudny czas, w którym osoby spod tego znaku będą borykać się z licznymi problemami i rozterkami, a także trudnymi rozmowami. Jednak według astrologów będzie to moment który przyniesie jednak nadzieję na lepsze jutro.

Pełnia Księżyca Żniwiarzy, pełnia Kukurydzianego Księżyca 2022 - skąd wzięły się nazwy?

Nazwy wrześniowej pełni Księżyca pochodzą jeszcze z czasów starożytnych i odwołują się do czasu, w którym zbierane są plony, m.in. kukurydzy. Jest to bowiem ostatnia pełnia występująca latem. Wrześniowa pełnia pozwalała na zbieranie plonów nawet w nocy, stąd nazwa pełni Księżyca Żniwiarzy lub Kukurydzianego Księżyca. Inne nazwy to pełnia Zbiorów, pełnia Plonów, pełnia Jęczmiennego Księżyca czy pełnia Księżyca Wina.

Czytaj też: Zorza polarna nad Polską. Zobacz wyjątkowe zdjęcia internautów!

Księżycowy QUIZ. Co wiesz o ziemskim księżycu?

Pytanie 1 z 10
Księżyc to jedyne ciało niebieskie otaczające Ziemię