Okazuje się, że pomimo bogatej historii szczecińskiego kina, niewiele jest pamiątek z "Pioniera". Stąd też apel do mieszkańców, aby przejrzeli szuflady lub strychy. Być może gdzieś w domowych zbiorach znajdą się jakieś przedmioty, które związane są z najstarszym kinem świata - wycinki z gazet, zdjęcia, plakaty i inne przedmioty, które pomogą wzbogacić kolekcję, którą można podziwiać we wnętrzach "Pioniera".
- Mamy dokumenty, plany, gazety filmowe. Można je zobaczyć przed seansem w "Kiniarni" - mówi Jerzy Miśkiewicz prezes Pioniera. - Staramy się szukać kolejnych pamiątek. Gdyby coś takiego było, z przyjemnością przyjmiemy.

i
Przypomnijmy, "Pionier" jest najstarszym, nieprzerwanie działającym kinem na świecie, wpisanym do Księgi Rekordów Guinessa. Kino funkcjonuje już od 109 lat.
Reporter: Magda Mackiewicz - Radio ESKA Szczecin