Paliwo na Orlenie tańsze niż w hurcie. W Szczecinie tankują nawet miejskie autobusy

i

Autor: Facebook / Prezydent Szczecina Paliwo na Orlenie tańsze niż w hurcie. W Szczecinie tankują nawet miejskie autobusy

Korzysta, kto może!

Paliwo na Orlenie tańsze niż w hurcie. W Szczecinie tankują nawet miejskie autobusy

2023-09-29 10:41

W ostatnim czasie kierowców na stacjach benzynowych spotyka miła niespodzianka. Ceny paliw na Orlenie poszybowały w dół. Za litr benzyny możemy zapłacić niecałe 6 złotych, co zachęca do tankowania pod przysłowiowy "korek". Benzyna czy olej napędowy u państwowego giganta paliwowego jest tańsza niż w hurcie, co doprowadza do niecodziennych sytuacji, takich jak w Szczecinie.

Kierowców tankujących na szczecińskich stacjach Orlenu może zaskoczyć nie tylko cena paliwa, ale widok... miejskiego autobusu. Okazuje się bowiem, że przewoźnikowi bardziej opłaca się zatankować z dystrybutora na najbliższej stacji paliw, niż u hurtownika. Na to, dość niecodzienne zjawisko zwrócił uwagę nawet prezydent Szczecina, który uprzedził kierowców, by nie byli zdziwieni, że wraz z nimi w kolejce do dystrybutora ustawia się ogromny autobus.

"Nie bądźcie zdziwieni gdy na stacjach benzynowych zauważycie sytuację jak na zdjęciach" - informował już kilka dni temu Piotr Krzystek na Facebooku.

Wiele osób twierdzi, że ta niecodzienna "promocja" może mieć związek ze zbliżającymi się wyborami. Jednak niezależnie od poglądów, korzystają z niej niemal wszyscy, nawet - jak widać na załączonym obrazku - miejscy przewoźnicy. Nie od dziś mówi się, że kampania wyborcza jest jak święta Bożego Narodzenia - obfituje w mnóstwo zaskakujących sytuacji i niecodziennych "prezentów". Warto pamiętać, że ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie i najprawdopodobniej wróci do normy po wyborach, czyli za niewiele ponad dwa tygodnie.

Quiz. Marki samochodów i ich logo. Jak dobrze znasz się na motoryzacji?

Pytanie 1 z 22
Rozpoznajesz tę markę pojazdu po logo?
Logo audi
Tak wygląda nowy wjazd do Szczecina
Nasi Partnerzy polecają