Oszukała go amerykańska żołnierka! Mieszkaniec Stargardu stracił tysiące dolarów!

i

Autor: StockSnap, falco / CC0 / pixabay.com Oszukała go "amerykańska żołnierka"! Mieszkaniec Stargardu stracił tysiące dolarów!

Oszustwo na duże pieniądze

Oszukała go "amerykańska żołnierka"! Mieszkaniec Stargardu stracił tysiące dolarów!

2022-12-13 19:07

Ofiarą oszustów padają nie tylko seniorzy i nie tylko metodą "na wnuczka". Przestępcy wymyślają coraz to bardziej nietypowe sposoby, by w łatwy sposób zdobyć pieniądze od nieświadomych osób. Do dość niecodziennego oszustwa doszło ostatnio w Stargardzie, gdzie jeden z mieszkańców padł ofiarą "amerykańskiej żołnierki", która wyłudziła od niego prawie 9 tysięcy dolarów!

Pomimo licznych apeli o ostrożność, zdarzają się przypadki kiedy to wykorzystywana jest łatwowierność i zaufanie, nie tylko seniorów, ale też młodszych osób. Przekonał się o tym mieszkaniec Stargardu, który zgłosił się do tutejszej komendy, informując, że padł ofiarą oszustwa.

Z relacji mężczyzny wynikało, że kilka miesięcy temu za pośrednictwem portalu społecznościowego poznał kobietę, która twierdziła, że jest "amerykańską żołnierką" i przebywa aktualnie na misji w Syrii. Kobieta zaproponowała pokrzywdzonemu, że wyśle do niego paczkę z całym swoim majątkiem. W paczce miało się znajdować około półtora miliona dolarów amerykańskich.

Niedługo później stargardzianin dostał informację, że przesyłka "utknęła" i trzeba opłacić ubezpieczenie jej podróży do Polski. Mężczyzna przelał na wskazane konto 5 tysięcy dolarów, po czym potrzebna była kolejna wpłata. W sumie mężczyzna stracił prawie 9 tysięcy dolarów.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w nawiązywaniu nowych znajomości w mediach społecznościowych, czy innych portalach internetowych, zwłaszcza jeśli poznana osoba prosi o pieniądze. Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania, dlatego tylko ostrożność, czujność i dystans do przekazywania informacji pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa?
Chciały ratować wnuki, straciły oszczędności życia. Seniorki ofiarami bezwzględnych oszustów
Nasi Partnerzy polecają