On ma idealny węch! "Karzeł" pomógł złapać złodzieja!

2019-05-24 13:07 Grzegorz Kluczyński
Policyjny pies Karzeł
Autor: mat. policji Policyjny pies Karzeł

24-latek, który okradł jeden ze sklepów w centrum Szczecina, szybko wpadł w ręce stróżów prawa dzięki pomocy "Karła", czyli policyjnego psa.

Do zdarzenia doszło w jednym z centów handlowych na terenie Szczecina. Mężczyzna ukradł torbę wypełnioną odzieżą o wartości blisko 1300 złotych i uciekł ze sklepu, a następnie wsiadł to tramwaju.

Przeczytaj również: Ukradli quada ratownikom WOPR. Policja poszukuje sprawców

Dyżurny z komendy miejskiej przekazał policjantom informację o zajściu, podał także rysopis sprawcy. Na tę sytuację błyskawicznie zareagował policjant wraz ze swoim czteronożnym pupilem. Dzięki informacjom przekazywanym przez dyżurnego, mundurowy wiedział, że złodziej wysiadł z tramwaju i ucieka jedną z głównych ulic miasta. Po krótkiej chwili złodzieja udało się zatrzymać. Przy 24-latku znaleziono torbę ze skradzionym łupem.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Następnie usłyszał zarzut kradzieży. Okazało się, że w przeszłości był już notowany.

Decyzją sądu, 24-latek trafił na dwa miesiące do aresztu. Grozi do 5 lat więzienia.

Przeczytaj również: Zakrwawiony mężczyzna przyszedł na posterunek. Policjanci uratowali mu życie

Karzeł ma "nos"!

To już kolejna udana akcja z udziałem Karła. Pies w swojej "karierze" m.in. wytropił pijanego kierowcę, a także pomógł w odnalezieniu 69-letniego mężczyzny chorego na alzheimera, który zaginął w rejonie ogródków działkowych na Pomorzanach.

Przeczytaj również: Miał jechać z dziećmi na wycieczkę. Był nietrzeźwy

Zobacz wideo: