Okradli szczecińską fundację i wpadli na gorącym uczynku. To jeszcze dzieci!

i

Autor: mat. policji Okradli szczecińską fundację i wpadli na gorącym uczynku. To jeszcze dzieci!

Ich wiek szokuje

Okradli szczecińską fundację i wpadli na gorącym uczynku. To jeszcze dzieci!

2022-10-03 11:57

Włamali się do pomieszczeń jednej z fundacji działających w Szczecinie. Jeden dostał się do środka przez okno i ukradł pieniądze, drugi stał na czatach. Najbardziej szokujący w tym wszystkim jest fakt, że sprawcy to jeszcze dzieci. Obaj mają po 13 lat!

O tym, że przy jednym z lokali w centrum miasta dzieje się coś niepokojącego, powiadomiła policjantów jedna z osób, która była świadkiem zdarzenia. Z informacji, jakie zostały przekazane policjantom wynikało, że dwóch bardzo młodych ludzi uszkodziło okno pomieszczenia i weszło do środka.

We wskazane miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy potwierdzili, że doszło do włamania. Nieopodal miejsca zdarzenia zatrzymali chłopaka, który stał "na czatach" i ukrywał się za zaparkowanym samochodem. Jak się okazało, miał zaledwie 13 lat.

Wewnątrz pomieszczenia, do którego doszło do włamania, był jeszcze jeden chłopak, również 13-latek. W rękach trzymał kopertę ze skradzionymi wcześniej pieniędzmi.

Skradzione mienie zostało odzyskane. Nieletni przestępcy trafili do policyjnej izby dziecka. To jednak nie koniec ich kłopotów. Za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

Sonda
Czy kary dla nieletnich przestępców powinny być bardziej surowe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!