Okradali bankomaty w Polsce i w Niemczech. Wkrótce staną przed sądem w Szczecinie

i

Autor: Peggy_Marco / CC0 / pixabay.com Okradali bankomaty w Polsce i w Niemczech. Wkrótce staną przed sądem w Szczecinie

Dosięgnie ich sprawiedliwość

Okradali bankomaty w Polsce i w Niemczech. Wkrótce staną przed sądem w Szczecinie

2022-11-17 9:45

Włamywali się i okradali bankomaty na terenie Polski i Niemiec. Mieli różne metody, z wysadzaniem ich w powietrze włącznie. Przestępcza działalność trójki mężczyzn trwała wiele miesięcy, aż w końcu wpadli. Wkrótce będą tłumaczyć się ze swoich czynów przed wymiarem sprawiedliwości.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie zakończyła śledztwo w sprawie serii włamań do bankomatów na terenie kilku województw w Polsce, a także na terytorium Niemiec i skierowała do sądu akt oskarżenia. Trzech mężczyzn jest oskarżonych m.in. o usiłowanie i dokonanie kradzieży z włamaniem do bankomatów.

Jak ustalono, podejrzani mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu. Dwóch z nich, oddzielnie na przestrzeni lat 2016-2018 dokonywali kradzieży z włamaniem do bankomatów usytuowanych na terenie różnych województw. Trzeci z mężczyzn dokonał przestępstwa także na terenie Niemiec.

- W dniach 15-16 marca 2018 r. podejrzani najpierw dokonali kradzieży samochodu osobowego marki VW, którym następnie udali się pod bankomat usytuowany w jednej z miejscowości powiatu kamieńskiego, gdzie przy wykorzystaniu gazu doprowadzili do jego eksplozji, po czym zabrali znajdujące się w nim pieniądze w kwocie 460.550 zł - tłumaczy prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Z kolei w nocy 12 czerwca 2018 r. podejrzani usiłowali włamać się do bankomatu usytuowanego w jednej z miejscowości powiatu świdwińskiego. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na brak narzędzi pozwalających na pokonanie elementów konstrukcyjnych bankomatu, a tym samym zabór znajdujących się w nim pieniędzy.

Trzeci z oskarżonych mężczyzn działał również za granicą. 40-latek dopuścił się przestępstwa kradzieży z włamaniem do bankomatu zlokalizowanego na terytorium Niemiec, skąd przywłaszczył ponad 115 tysięcy euro.

Natomiast 28-latek usiłował włamać się do bankomatu w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z powodu trudności z pokonaniem zabezpieczeń. Mężczyzna dopuścił się też innych przestępstw przeciwko mieniu, w tym rozboju z użyciem przemocy.

- Podejrzani zostali zatrzymani, a na wniosek prokuratora sad zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodaje prok. Alicja Macugowska-Kyszka.

Cała trójka miała już w przeszłości konflikt z prawem. Wszyscy podejrzani byli wielokrotnie karani sądownie.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Wkrótce zasiądą na ławie oskarżonych.

Za kradzieże z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast za przestępstwo rozboju podejrzanemu 28-latkowi grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany