Ogrody Śródmieście już otwarte!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński "Ogrody Śródmieście" - nowe miejsce spotkań w Szczecinie

Warto się wybrać!

"Ogrody Śródmieście" oficjalnie rozpoczynają sezon letni. W Szczecinie wystąpi królowa polskiego jazzu!

2023-06-16 13:03

Chociaż to miejsce istnieje zaledwie od roku, już na dobre zapisało się kulturalnej mapie Szczecina. "Ogrody Śródmieście", które łączą gastronomię, rozrywkę i szeroko pojętą kulturę, oficjalnie otwierają sezon letni. Gwiazdą wydarzenia, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 czerwca, będzie prawdziwa ikona muzyki, określana mianem "królowej polskiego jazzu", gwiazda światowego formatu - Urszula Dudziak.

Podobne miejsca istnieją już m.in. w Berlinie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu i cieszą się ogromną popularnością. Od roku takie miejsce spotkań działa w Szczecinie i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy nie chcą wyjeżdżać z centrum, ale jednocześnie chcą zaznać rozrywki w wyjątkowym miejscu, wśród zieleni. "Ogrody Śródmieście" powstały zabytkowej XIX-wiecznej willi w samym centrum Szczecina, na skraju "kamienicznego" i "willowego" Śródmieścia. XIX-wieczna willa znajduje się na terenie przedwojennego West Endu, zielonej części Szczecina zbudowanej na wzór eleganckich willowych dzielnic Londynu. Przed dziesiątkami lat mieszkał w niej potentat branży stoczniowej, po wojnie swoją siedzibę miał w niej m.in. Dom Naukowca. W ostatnich latach mieścił się tu hotel.

Obecnie jest to miejsce spotkań, które łączy kulturę, sztukę gastronomię i rozrywkę. W "Ogrodach Śródmieście" znajdują się pracownie i biura lokalnych artystów, swoją siedzibę ma tutaj m.in. Baltic Neopolic Orchestra. Działa tutaj również znana szczecińska księgarnia. Organizatorzy nawiązali również współpracę z Akademią Sztuki i Filharmonią im. M. Karłowicza.

Otwarcie sezonu z Urszulą Dudziak

"Ogrody Śródmieście" właśnie wkraczają w pełnię sezonu. Będzie to już drugie otwarcie, prawdziwie letnie. "Ogrody Śródmieście" powróciły po zimowej przerwie już w długi majowy weekend, jednak prawdziwy sezon letni, z kompletem atrakcji rozpocznie się 17 czerwca. Miejsce, które stworzyli Przemysław Kazaniecki i Michał Łoziński przyciąga tłumy mieszkańców, którzy nie wyjeżdżając z centrum miasta chcą spędzić czas w pięknym zielonym miejscu, przy dźwiękach muzyki, a także coś zjeść lub wypić.

- Jest pięknie, jest zielono - mówi Przemysław Kazaniecki. - My stawiamy na jazz i ten jazz ciągle leci z naszych głośników.

W najbliższą sobotę będzie okazja, by usłyszeć ten gatunek muzyki nie tylko z głośników, ale też na żywo. Gościem wydarzenia oficjalnie otwierającego sezon letni w "Ogrodach Śródmieście" będzie Urszula Dudziak.

- Zeszły sezon był pod znakiem Stanisława Soyki, ten będzie pod znakiem Urszuli Dudziak - dodaje Przemysław Kazaniecki.

- Myślę, że pani Urszula dobrze się tutaj poczuje. Mam nadzieję, że tak - dodaje Michał Łoziński. - Nie wiem czy miała okazję występować w takim nietypowym miejscu, jakim są "Ogrody Śródmieście".

Koncert Urszuli Dudziak rozpocznie się o godz. 20:30. Wstęp jest bezpłatny. Wcześniej, przez cały dzień, na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje.

Sonda
Czy często bierzesz udział w wydarzeniach plenerowych?
"Ogrody Śródmieście" już otwarte! Nowe miejsce spotkań w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany