Nowy Ekoport powstaje w Szczecinie. Będzie inny niż pozostałe! [ZDJĘCIA]

2016-07-04 15:05

Trwa budowa nowego, ósmego już Ekoportu w Szczecinie. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów powstaje przy ulicy Harcerzy i będzie nieco różnił się od pozostałych, które działają już w naszym mieście.  

W nowym Ekoporcie pojawi się sporo nowości. Będzie on miał ponad 4000 metrów kwadratowych. Na jego terenie znajdą się trzy budynki oraz dwie wiaty. Wszystkie budynki będą parterowe, niepodpiwniczone. Socjalny i magazynowe będą miały taką konstrukcje, która pozwoli na obsadzenie ich pnącymi roślinami. Na jednym z nich znajdą się baterie słoneczne. Wytworzona energia elektryczna posłuży do zasilenia całego Ekoportu. Do obsługi punktu wykorzystywana będzie również zbierana do podziemnych pojemników woda deszczowa.

Przeczytaj również: W Szczecinie i Zachodniopomorskiem brakuje rąk do pracy!

Ale to nie koniec. W nowym miejscu powstanie multimedialna sala konferencyjno-edukacyjna, z której będą mogli korzystać uczniowie szczecińskich szkół. Odbywały się tam będą lekcje i szkolenia z zakresu ekologii. W założeniach, w soboty, sala ma być udostępniana mieszkańcom osiedla, będzie pełniła funkcję świetlicy.

Warta blisko 4,5 miliona złotych inwestycja prowadzona jest zgodnie z harmonogramem. W maju i czerwcu przeprowadzane zostały roboty rozbiórkowe i ziemne. Wyburzone zostały stare i zniszczone budynki. Na lipiec i sierpień zaplanowane są roboty, betonowe, murowane oraz instalacyjne związane z kanalizacją deszczową. Całość ma być gotowa w przyszłym roku.

Przeczytaj również: Fryga będzie ponownie naprawiana. Do skutku?

Nasi Partnerzy polecają