Nowa plaża w sercu Szczecina nabiera kształtów [WIDEO, ZDJĘCIA]

2016-06-02 15:13

Trwa budowa nowej miejskiej plaży na Wyspie Grodzkiej, gdzie wysypano już kilkaset ton piasku, a już niebawem pojawią się tutaj setki szczecinian spragnionych odrobiny odpoczynku w upalne dni. Na miejscu byli reporterzy Radia ESKA, którzy sprawdzili jak postępują prace budowlane i czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Chociaż plaża znajduje się w obrębie administracyjnych wód morskich, zamiast widoku na wzburzone fale, szczecinianie będą mogli podziwiać równie piękną panoramę Wałów Chrobrego. Piasek nawieziony na wyspę także będzie się różnił od tego, który możemy spotkać na nadbałtyckich plażach. Mimo wszystko można się spodziewać, że będzie to jedno z najbardziej ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu w nadchodzącym sezonie letnim.

Trwają także prace nad stworzeniem specjalnego regulaminu, który będzie obowiązywał na terenie nowej plaży. Według nieoficjalnych informacji, pierwsi mieszkańcy skorzystają z niej już w połowie czerwca.

Przeczytaj również: Most Cłowy grozi zawaleniem? Przeprawa częściowo zamknięta. Duże utrudnienia dla kierowców [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają