Pogoda w Szczecinie

i

Autor: Instagram Pogoda w Szczecinie

Niesamowity spektakl na niebie w trzech aktach, czyli wczorajsza pogoda w Szczecinie w obiektywie użytkowników Instagrama [ZDJĘCIA]

2016-07-06 12:53

Pogoda w Szczecinie zmieniała się wczoraj jak w kalejdoskopie. W godzinach popołudniowych przez miasto przetoczyły się chwilowe, ale potężne ulewy. Poprzedził je spektakularny pokaz czarnych chmur nad miastem, a gdy tylko przestało padać, wyszło słońce i na niebie pojawiła się tęcza. Nie umknęło to uwadze internautów, którzy uwiecznili to zjawisko na fotografiach i pokazali na Instagramie. Zobaczcie zdjęcia!

Zaczęło się od ciemnych chmur, które nagle pojawiły się na horyzoncie. Towarzyszyły im błyski piorunów i odgłosy grzmotów, które oznaczały tylko jedno: za chwilę się zacznie. Z minuty na minutę w mieście robiło się coraz ciemniej, ostatnie promienie słońca znikały za czarnymi chmurami, a powietrze wydawało się coraz bardziej gęste...

Po chwili z ciemnych chmur zaczął padać deszcz. I to nie byle jaki deszczyk, tylko prawdziwe oberwanie chmury! Trwało wprawdzie krótko, ale ulice zamieniły się w rwące potoki, a studzienki kanalizacyjne nie nadążały przyjmować takiej ilości wody. W tym samym momencie na niebie zaczęły nieśmiało pojawiać się promienie słoneczne.

Deszcz w połączeniu ze słońcem może dać tylko jeden wynik, czyli piękną kolorową tęczę. Chmury powoli znikały, z góry spadały ostatnie krople deszczu, słońce świeciło coraz mocniej, a na niebie pojawiła się tęcza.

Przeczytaj również: "Tutaj się nie stoi, tutaj się lata!", czyli patrol ESKA Summer City w parku trampolin [WIDEO, ESC]

Nasi Partnerzy polecają