Granica polsko-niemiecka w Świnoujściu

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Zachodniopomorskie: Jedziesz do Niemiec na zakupy lub wycieczkę rowerową? Licz się z KWARANTANNĄ!

2020-10-22 14:06

To bardzo złe wiadomości dla mieszkańców Zachodniopomorskiego, którzy często odwiedzali naszego zachodniego sąsiada. Od soboty, 24 października cała Polska będzie uznawana w Niemczech za obszar podwyższonego ryzyka, a osoby, które przekroczą granicę, będą musiały liczyć się z obowiązkową kwarantanną. Oznacza to koniec wypadów na zakupy czy wycieczek rowerowych, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców pogranicza.

Jak informuje TVN24, poza Polską, na listę Instytutu Chorób Zakaźnych Roberta Kocha (RKI) zostały wpisane także Irlandia, Szwajcaria i większość krajów związkowych Austrii.

Od soboty osoby przyjeżdżające do Niemiec z terytorium Polski, muszą liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa oraz poddania kwarantannie. Oznacza to, że wyjazd na zakupy do Schwedt, Pasewalku lub Loecknitz, może skończyć się obowiązkową kwarantanną. To samo dotyczy miłośników wycieczek rowerowych, którzy chętnie wybierają trasy po niemieckiej stronie granicy. Dotyczy to zarówno Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Brandenburgii, czyli landów graniczących z Pomorzem Zachodnim.

Dotychczas podobnymi obostrzeniami objęte były tylko wybrane województwa w Polsce: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie.

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają