Kamuflaż nie zadziałał

Nielegalny proceder kwitł za zaklejonymi witrynami. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze KAS

2024-04-21 13:35

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali lokal w Goleniowie, w którym organizowano nielegalne gry hazardowe online. Jaskinia hazardu znajdowała się w centrum miasta, w lokalu z zaklejonymi witrynami.

- Szyby lokalu tradycyjnie oklejone folią. Lokal był monitorowany - informuje Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Zabezpieczyliśmy w nim 4 automaty do gier, 4 komputery, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Wśród zatrzymanych przedmiotów są też komputer sterujący grami, router, pęk kluczy do automatów oraz rejestrator monitoringu. Zatrzymaliśmy też gotówkę w kwocie 2890 zł. Funkcjonariusze KAS przesłuchali kobietę z obsługi lokalu, której postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych. Pozostałe trzy osoby przebywające w lokalu zostały przesłuchane w charakterze świadków na okoliczność przebywania w lokalu, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe.

Przypomnijmy, tego rodzaju nielegalne działanie jest przestępstwem karnym-skarbowym zagrożonym m.in. karą pozbawienia wolności do lat trzech oraz karą administracyjną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego zakwestionowanego komputera.