Uzależnienie od komputera

i

Autor: TanjaO / CC0 / pixabay.com Uzależnienie od komputera

Niebezpieczny nałóg opanowuje Szczecin. Coraz więcej osób uzależnionych od komputera i Internetu

2016-06-20 12:22

Jeszcze kilka lat temu było to zjawisko zupełnie nieznane. Wraz z postępem technologicznym i coraz powszechniejszym dostępem do sieci, wzrasta liczba osób uzależnionych od komputera i Internetu.

Problem dotyczy szczególnie ludzi młodych. Potrafią oni siedzieć przed komputerem nawet całą dobę. Z prośbą o pomoc do specjalistów zgłasza się coraz więcej osób.

- Mnóstwo ludzi przychodzi tutaj - mówi dr Ewa Kramarz, psychiatra z Centrum Psychiatrycznego przy ulicy Żołnierskiej w Szczecinie. - Mnóstwo ludzi młodych, ale przede wszystkim ich rodzice. Przychodzą matki i ojcowie i pytają: "Co mam zrobić? Mój syn 24 godziny na dobę siedzi w Internecie".

Miesięcznie szczecińskie centrum przyjmuje kilkoro młodych ludzi uzależnionych od komputera, Internetu i gier. Sposób na wyleczenie jest tylko jeden - i wcale nie są to leki.

- Świetnie im zrobiła matura lub egzaminy na wyższą uczelnię czy wyjazdy za granicę do konkretnej pracy - tłumaczy dr Kramarz. - Ci ludzie po prostu nie mieli co zrobić z czasem i spędzali go przy grach komputerowych.

Oznacza to, że brak konkretnych zajęć czy obowiązków powoduje, że młodych ludzi pochłania sieć. Dlatego warto znaleźć sobie zajęcie, które będzie alternatywą dla czasu spędzanego w sieci.

Warto dodać, że coraz młodsze osoby korzystają z dostępnych na rynku nowości technologicznych. Dziś komórką, tabletem czy smartfonem sprawnie posługują się już nawet kilkuletnie dzieci.

Reporter: Magda Mackiewicz - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Aleja kwiatowa zapełnia się kwiatami!

Nasi Partnerzy polecają