Nastolatek za kółkiem, obok ojciec bez prawka. Musi się jakoś nauczyć jeździć

i

Autor: JacksonDavid / CC0 / pixabay.com Nastolatek za kółkiem, obok ojciec bez prawka. "Musi się jakoś nauczyć jeździć"

Niecodzienna interwencja

Nastolatek za kółkiem, obok ojciec z sądowym zakazem. "Musi się jakoś nauczyć jeździć"

2023-09-29 8:14

To był popis skrajnej nieodpowiedzialności. Za kierownicą osobowego alfa romeo siedział 15-latek, obok niego, na siedzeniu pasażera - ojciec chłopaka, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Żeby tego było mało, w aucie był jeszcze 12-letni brat niedoszłego kierowcy. Tłumaczenie mężczyzny zaskoczyło policjantów.

15-latek za kierownicą

Do zdarzenia doszło na ul. Pyrzyckiej w Szczecinie-Płoni. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego alfa romeo. Zdziwienie mundurowych wzbudził fakt, że za kierownicą siedział 15-latek.

Jak informuje szczecińska policja, obok, na fotelu pasażera, siedział ojciec chłopca, który - jak się później okazało - posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący jeszcze sześć miesięcy. W aucie był także 12-letni brat nastolatka.

"Musi się jakoś nauczyć jeździć"

Ojciec chłopców tłumaczył mundurowym, że jechał z synami ze Szczecina do domu. Rzekomo w pewnym momencie miał źle się poczuć i dlatego przekazał prowadzenie auta starszemu synowi. Dodatkowo zaskoczył policjantów stwierdzeniem, że 15-latek "jakoś musi nauczyć się jeździć i, że często przekazuje mu pojazd, ponieważ bardzo dobrze sobie radzi".

Na tym podróż samochodem się zakończyła. Mężczyznę czekają teraz poważne problemy. Odpowie nie tylko za złamanie sądowego zakazu, ale też za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę, która nie posiadała wymaganych uprawnień.

Kierowco, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż quiz a przekonasz się!

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja
Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany